Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Przepisy prawa oświatowego nie regulują szczegółów pracy rady pedagogicznej. Rozumiem, że w pytaniu chodzi o nagrywanie zebrań rad pedagogicznych. Wg mojej opinii nie...

PORADA PRAWNA

22 października 2016 Nadzór pedagogiczny

Czy można nagrywać rady pedagogiczne twierdząc, że protokolant nie zapisał dokładnie. Nie ma tego zapisanego w regulaminie, polityka bezpieczeństwa nie zawiera takich zapisów. Jak to się ma do przetwarzania danych i zapisów protokołów w świetle prawa.

Przepisy prawa oświatowego nie regulują szczegółów pracy rady pedagogicznej. Rozumiem, że w pytaniu chodzi o nagrywanie zebrań rad pedagogicznych. Wg mojej opinii nie można rejestrować przebiegu zebrań w sposób opisany w pytaniu. Rada pedagogiczna ustala regulamin swojej działalności. Zapis ustawowy brzmi: „zebrania rady pedagogicznej są protokołowane” (nie: nagrywane). Osoby biorące udział w zebraniu rady pedagogicznej są obowiązane do nieujawniania spraw poruszanych na zebraniu rady pedagogicznej, które mogą naruszać dobra osobiste uczniów lub ich rodziców, a także nauczycieli i innych pracowników szkoły lub placówki.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (ze zm.), w szczególności art. art. 43.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT