Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy mogę prosić o wzór decyzji, którą powinnam przedstawić rodzicom ucznia, który w ciągu roku szkolnego został przepisany z klasy drugiej do trzeciej?
Z treści pytania należy wnioskować, że chodzi o sytuację, do której będą miały zastosowanie przepisy art. 44o ustawy z dnia 7 września 1991r. systemie oświaty ( tekst jedn.: Dz.U. z 2004r. Nr 256, poz.2572 z późn.zm.): „ Na wniosek rodziców ucznia i po uzyskaniu zgody wychowawcy oddziału albo na wniosek wychowawcy oddziału i po uzyskaniu zgody rodziców ucznia rada pedagogiczna może postanowić o promowaniu ucznia klasy I i II szkoły podstawowej do klasy programowo wyższej również w ciągu roku szkolnego, jeżeli poziom rozwoju i osiągnięć ucznia rokuje opanowanie w jednym roku szkolnym treści nauczania przewidzianych w programie dwóch klas”.
Ustawodawca dopuszcza promowanie w ciągu roku szkolnego i nie warunkuje przeprowadzenia takiej promocji innymi, szczególnymi przepisami. Promocja w ciągu roku szkolnego w praktyce wyglądać powinna tak, jak promocja na koniec roku szkolnego, a więc rada pedagogiczna postanawia (podejmuję uchwałę) o promowaniu ucznia klasy II - w tym konkretnym przypadku - do klasy III. Uchwała rady pedagogicznej jest podstawą do dokonaniu wpisu do arkusza ocen ucznia o ukończeniu przez ucznia klasy II. Uczniowi (jego rodzicom) wydaje się świadectwo ukończenia klasy II, a ucznia przyjmuje się do oddziału klasy III.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jesteśmy niepubliczną placówką typu OREW, uczniowie realizują u nas obowiązek szkolny na mocy decyzji szkół macierzystych i porozumień zawieranych pomiędzy OREW, a szkołą macierzystą. Na jakiej podstawie szkoła macierzysta ma wydać uczniowi świadectwo, czy w ogóle musi to zrobić, czy uczeń który realizuje obowiązek u nas ma być wpisany w dziennik szkoły macierzystej, dlaczego nauczyciele OREW nie wypisują świadectw tyko szkoły macierzyste, które nie widzą ucznia na oczy tylko bazuj,ą na naszych ocenach opis. Proszę podać mi regulacje prawne do w/w problemów.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Jaka jest odpowiedzialność wychowawcy klasy za uczniów w czasie studniówki organizowanej w restauracji?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Rada Rodziców zwróciła się do dyrektora szkoły, aby uruchomił procedurę powołania Rady Szkoły. Wniosek ten dyrektor przedstawił Radzie Pedagogicznej. Rada Pedagogiczna nie jest zainteresowana współpracą z rodzicami w ramach utworzenia Rady Szkoły uchwalając stosowną uchwałę negatywnie opiniującą powstanie Rady Szkoły. Jaka w tej sytuacji powinna być decyzja dyrektora?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o podanie procedur zamiany drugiego języka w szkole podstawowej i gimnazjum. Zamiana ta dotyczy stopniowego wycofywania języka rosyjskiego a wprowadzenia języka niemieckiego w klasie IV szkoły podstawowej i w klasie I gimnazjum. Dziekuję
- Na jakich aktach prawnych powinien obecnie opierać się statut wygaszanego gimnazjum? Czy jest to Ustawa o systemie oświaty, czy Ustawa z dnia 14 grudnia - Prawo oświatowe?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe