Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne  Jeżeli jest pewność, że nauczyciel był pracownikiem tej a nie pracownikiem oddelegowanym z innej placówki, po przeanalizowaniu informacji świadków, dostępnej...

PORADA PRAWNA

07 maja 2019 Kadry

Czy istnieje możliwość wydania świadectwa pracy (za rok 1981) byłemu nauczycielowi, jeżeli w archiwum brak akt osobowych, są natomiast zapisy w księdze protokołów z zebrań rady pedagogicznej oraz świadkowie, którzy potwierdzają okres zatrudnienia?

 Jeżeli jest pewność, że nauczyciel był pracownikiem tej a nie pracownikiem oddelegowanym z innej placówki, po przeanalizowaniu informacji świadków, dostępnej dokumentacji i po ewentualnym potwierdzeniu okresu opłacania składek za nauczyciela przez placówkę jako płatnik w ZUS, nauczycielowi należy wystawić świadectwo pracy po ustaleniu faktu i okresu zatrudnienia – art. 97 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917 ze zm.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT