Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Żaden obowiązujący przepis nie upoważnia dyrektora przedszkola do żądania przedłożenia ww. zaświadczenia, a ponadto przetwarzanie szczególnych danych osobowych - o...

PORADA PRAWNA

Czy dyrektor przedszkola może żądać od rodziców zaświadczenia od lekarza, że dziecko po przebytej chorobie jest już zdrowe i może uczęszczać do przedszkola? Rodzic musi zapłacić za takie zaświadczenie czy jest to zgodne z prawem?

Żaden obowiązujący przepis nie upoważnia dyrektora przedszkola do żądania przedłożenia ww. zaświadczenia, a ponadto przetwarzanie szczególnych danych osobowych - o zdrowiu dziecka - przez przedszkole zawartych w takim dokumencie narusza art. 9 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.U. UE. L. Nr 119, s. 1). Jednocześnie obowiązujące przepisy (w szczególności rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 24 września 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, Dz.U. z 2016 r., poz. 86) w ogóle nie regulują zagadnienia wydawania takiego zaświadczenia przez lekarza, ani nie jest ono wymienione jako nieodpłatne świadczenie/usługa w ramach NFZ.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT