Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy dyrektor, który chce przystąpić ponownie do konkursu na stanowisko musi mieć ocenę pracy wg nowych przepisów ( od 1.09.2018) czy może mieć ocenę pracy z 2014 r. ?
Jeżeli od ostatniej oceny pracy (co najmniej dobrej) nie upłynęło 5 lat w momencie składania oferty w konkursie, dyrektor może powołać się na poprzednią ocenę - § 1 pkt 4 lit. a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej oraz publicznej placówce, Dz.U. z 2017 r., poz. 1597. Natomiast jeśli ten okres został już przekroczony - np. ocena została ustalona w styczniu 2014 r., a oferta jest składana najwcześniej w lutym 2019 r., konieczne jest uzyskanie nowej oceny pracy według zasad obowiązujących od 1 stycznia 2019 r. - art. 6a KN.t od jej wydania).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka zatrudniona jest na czas nieokreślony w wygaszanym gimnazjum. Od 27.02.2017r.do 26.02.2018r. przebywa na urlopie zdrowotnym udzielonym zgodnie z art.73 KN. Nabyła prawo do urlopu z pełnego wymiaru zatrudnienia z pełnym miesięcznym wynagrodzeniem. W związku z wygaszaniem kształcenia w gimnazjum od 1.09.2017r., zgodnie z art. 225 ustawy z dnia 14.12.2016r., przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, ograniczenie wymiaru zatrudnienia winno nastąpić z dniem 1.09.2017r. za zgodą nauczyciela po otrzymaniu pisemnej propozycji od dyrektora w terminie do 15.05.2017r. Zgodnie z art. 225 ust. 5 wynagrodzenie winno ulec zmniejszeniu proporcjonalnie do wymiaru zatrudnienia. Czy obniżenie wymiaru zatrudnienia od 1.09.2017r., w trakcie udzielonego wcześniej urlopu zdrowotnego może powodować obniżenie wynagrodzenia - art.73 ust.5 Karty Nauczyciela? Czy w takim przypadku nie należałoby obniżyć wymiaru zatrudnienia od 01.09.2017r. z zachowaniem prawa do pełnego wynagrodzenia do dnia 26.02.2018r. (zakończenie urlopu zdrowotnego), a obniżyć wynagrodzenie proporcjonalnie do wymiaru zatrudnienia dopiero od 27.02.2018r., czyli po powrocie do pracy po zakończonym urlopie zdrowotnym?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o informację o zatrudnieniu wychowawcy świetlicy w szkole podstawowej w pełnym etacie (26 godz. tygodniowo) z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności umiarkowanym.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony na czas nieokreślony przebywa na urlopie bezpłatnym od 1.01. do 30.06. Ile urlopu wypoczynkowego należy się nauczycielowi przy założeniu ze będzie efektywnie pracował na całym etacie od lipca do grudnia. Poproszę o sposób wyliczenia.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi, który objął stanowisko kierownicze 01.09.2020 r., przysługuje urlop wypoczynkowy za 2020 r.? Jeśli tak – to w jakim wymiarze?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel posiadający kwalifikacje z terapii pedagogicznej może być nauczycielem wspomagającym w klasie integracyjnej, czy może prowadzić zajęcia z rewalidacji. Czy nauczyciel po pedagogice specjalnej w zakresie surdopedagogiki może być nauczycielem wspomagającym jeżeli nie ma już ucznia z niedosłuchem, czy może pracować w świetlicy
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe