Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Kartę ewidencji czasu pracy prowadzi się dla wszystkich pracowników, również nauczycieli. Nie jest to nowość - poprzednio obowiązujące przepisy Rozporządzenia Ministra...

PORADA PRAWNA

04 marca 2019 Kadry

Czy dla nauczycieli od 01.01.2019 r. należy prowadzić ewidencję czasu pracy? Jeśli tak, to czy może to być ewidencja skrócona tzn. z pominięciem godz. rozpoczęcia i zakończenia pracy oraz liczby godzin przepracowanych?

Kartę ewidencji czasu pracy prowadzi się dla wszystkich pracowników, również nauczycieli. Nie jest to nowość - poprzednio obowiązujące przepisy Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28.05.1996 r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy (...) również tego wymagały. Ze względu na specyficzny czas pracy nauczycieli (częściowo tylko rejestrowany w dziennikach szkolnych), ewidencja czasu pracy dotyczy jedynie czasu nieprzepracowanego z różnych powodów - niezdolności do pracy spowodowanej chorobą, opieki nad chorym członkiem rodziny, zwolnień od pracy przewidzianych przepisami prawa pracy, urlopów bezpłatnych, szkolnych, zdrowotnych, itd.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT