Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Co ma zrobić dyrektor szkoły kiedy na czas nie zatwierdził sprawozdania z planu rozwoju zawodowego nauczyciela, przez co nauczyciel nie miał możliwości awansu na kolejny stopień i teraz kończy się nauczycielowi umowa o pracę?
Dyrektor nie zatwierdza sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego nauczyciela.
Nauczyciel obowiązany jest złożyć sprawozdanie w terminie 30 dni od dnia zakończenia stażu. Opiekun stażu (jeżeli dotyczy) przedstawia dyrektorowi szkoły projekt oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu w terminie 14 dni od dnia zakończenia stażu przez nauczyciela. Następnie, w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia złożenia sprawozdania, dyrektor szkoły ustala ocenę dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu.
W tym samym roku, w którym nauczyciel stażysta lub kontraktowy uzyskał pozytywną ocenę dorobku zawodowego, składa wniosek o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego. Nauczyciel mianowany może złożyć wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego w okresie 3 lat od dnia otrzymania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu.
W przypadku niedotrzymania terminów złożenia wniosków nauczyciele ci obowiązani są do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak powinnam obliczyć wynagrodzenie nauczycielowi, który ma: 14/18 godz. 2/30 godz. 3/26 godz., czy wszystko na jednym zaszeregowaniu, czy na każde pensum osobno?
- W jaki sposób zaznaczyć w umowie o pracę informację, że pomoc nauczyciela zostaje zatrudniona na czas pobytu w przedszkolu dziecka z orzeczeniem. Jaka jest podstawa prawna w tym wypadku? Dziecko ma 3 lata.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o szczegółowe wyjaśnienie zasad wyliczania urlopów wypoczynkowych dla nauczycieli zatrudnionych z Kodeksu Pracy, na umowę o pracę (czas określony lub nieokreślony) w szkole niepublicznej (liceum). Podam dla przykładu 2 przypadki:
1. Um. o pracę w wymiarze 1/3 etatu (przy tygodniowej normie czasu w wysokości 40 godzin) na czas określony (1.09.2019-31.08.2020), pensum 8/22 (taki jest zapis w zakresie obowiązków, który jest integralną częścią zawartej umowy o pracę), praca w 3dni x tydzień (pon. 2lekcje., środa 2 lekcje, czwartek 4 lekcje)
2. Um. o prace w wymiarze ½ etatu (przy tygodniowej normie czasu w wysokości 40 godzin) na czas nieokreślony (od 1.08.2018r.), pensum 11/22 (taki jest zapis w zakresie obowiązków) praca w 2 dni x tydzień (pon. 5lekcji., czwartek 6 lekcji)
Dyrektor niepublicznego liceum
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jakie procedury należy zastosować przy przeniesieniu nauczyciela w zespole szkół ze stanowiska nauczyciel w szkole podstawowej do przedszkola na jeden rok oddział 0?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Podczas zajęć rekreacyjnych z nauczycielami (siatkówka) na szkolnej sali gimnastycznej dyrektor zerwał ścięgno Achillesa. Zdarzenie odbyło się bez udziału osób trzecich - złe stąpnięcie. Jak traktować ten wypadek: w domu, w drodze do pracy czy też w pracy? Proszę o podstawę prawną.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe