Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie art. 73 ust. 2 Karty Nauczyciela, nauczycielowi któremu do nabycia prawa do emerytury brakuje mniej niż rok, urlop dla poratowania zdrowia nie może być...

PORADA PRAWNA

20 marca 2019 Kadry

Bardzo proszę o informację, czy osoba, która została urodzona 01.08.1960 r. i na dzień 1.09.2019 r. będzie mieć 40 lat pracy może skorzystać z sanatorium na 3 tygodnie – leczenie uzdrowiskowe w terminie 07.10.2019r. – 27.10.2019r. – urlop dla poratowania zdrowia (nigdy z tego urlopu nie korzystała)? Czy ta osoba może przejść na emeryturę z dniem 1.09.2020 r. ? Kiedy ta osoba nabywa uprawnienia emerytalne?

Na podstawie art. 73 ust. 2 Karty Nauczyciela, nauczycielowi któremu do nabycia prawa do emerytury brakuje mniej niż rok, urlop dla poratowania zdrowia nie może być udzielony na okres dłuższy niż do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym nauczyciel nabywa uprawnienia emerytalne. W pytaniu nie podano płci nauczyciela. Zakładając, że jest to kobieta, prawo do emerytury nabędzie w dniu 01.08.2020 r.  Nie ma więc przeszkód, aby skorzystała z urlopu dla poratowania zdrowia w terminie podanym w pytaniu, o ile spełnia warunki określone w art. 73 ust. 1 Karty Nauczyciela. 

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT