Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
19 lipca 2023 r. nauczyciel uzyskał stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, według starych zasad. 31 sierpnia 2023 r. zakończył pracę w szkole. Czy należało dokonać oceny pracy tego nauczyciela za okres od mianowania (19 lipca do 31 sierpnia 2023 r.) w związku z ustaniem zatrudnienia? Nauczyciel w tym okresie przepracował tylko dwa dni (19 i 20 lipca), pozostałe dni przebywał na urlopie.
Na podstawie art. 6a ust. 1 ustawy z 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2023 r., poz. 984 z późn. zm.) praca nauczyciela podlega ocenie. Ocena pracy nauczyciela może być dokonana w każdym czasie, nie wcześniej jednak niż po upływie roku od dokonania oceny poprzedniej.
W związku z art. 6a ust. 1df cytowanej ustawy w przypadku rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy lub przeniesienia do innej szkoły nauczyciela mianowanego dyrektor szkoły dokonuje oceny pracy nauczyciela za okres dotychczasowej pracy w tej szkole po uzyskaniu stopnia nauczyciela mianowanego, w terminie nie dłuższym niż 21 dni odpowiednio od dnia rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy lub przeniesienia do innej szkoły.
Mając na uwadze art. 6a ust. 1dh cytowanej ustawy ocena pracy, o której mowa w ust. 1df (w przypadku rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy lub przeniesienia do innej szkoły), może być dokonana wcześniej niż po upływie roku od dokonania oceny poprzedniej.
Jeżeli zatrudnienie wymienionego w pytaniu nauczyciela ustało w związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem stosunku pracy lub przeniesieniem do innej szkoły to należało dokonać oceny pracy nauczyciela za okres dotychczasowej pracy w tej szkole po uzyskaniu stopnia nauczyciela mianowanego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Bardzo proszę o opracowanie regulaminu pracy dla pracowników przedszkola publicznego.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jaka jest podstawa prawna rozwiązania stosunku pracy z nauczycielem zatrudnionym w pełnym wymiarze godzin na podstawie mianowania zatrudnionym w Zespole Szkół w skład którego wchodzą wygaszane oddziały gimnazjum (przekształcenie w szkołę podstawową), szkoła podstawowa, technikum oraz branżowa szkoła I stopnia- w tym szkoły specjalne. Czy należy stosować art. 20 KN, czy art. 225 przepisy wprowadzające ustawę Prawo Oświatowe?
- Czy w przypadku nieprzedłużenia umowy na czas określony jednej z trzech nauczycielek należy zastosować "kryteria do zwolnienia"? Czy wystarczy informacja, że umowa kończy się i nie będzie przedłużona z tytułu braku godzin?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik zatrudniony w pełnym wymiarze (od 13.00 do 21.00), który rozpoczyna pracę o godz. 13.00 zostaje skierowany na obowiązkowe szkolenie BHP, które rozpoczyna się o godz. 15.00. Czy ww. pracownik musi w tym dniu przyjść do pracy przed szkoleniem? I drugie pytanie, jeżeli szkolenie zakończy się o godz. 19.00, czy pracownik powinien wrócić do pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- w jaki sposob rozliczyc godziny ponadwymiarowe pracownika poradni psychologiczno-pedagogicznej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe