Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne 1. Każdemu nauczycielowi, zarówno zatrudnionemu w placówce feryjnej, jak i nieferyjnej, który w czasie obowiązywania umowy o pracę na czas określony do dnia rozwiązania...

PORADA PRAWNA

02 stycznia 2020 Zatrudnianie (kodeks pracy)

1. Nauczyciel był zatrudniony na czas określony. W czasie trwania stosunku pracy Pani zaszła w ciążę i poszła na L-4. Czy za niewykorzystany urlop należy jej się ekwiwalent? 2. Jestem dyrektorem przedszkola od 1.09.2019 r. wcześniej pracowałam jako nauczyciel. Ile dni urlopu przysługuje mi się za te 4 miesiące?

1. Każdemu nauczycielowi, zarówno zatrudnionemu w placówce feryjnej, jak i nieferyjnej, który w czasie obowiązywania umowy o pracę na czas określony do dnia rozwiązania stosunku pracy nie wykorzystał w naturze urlopu w wymiarze proporcjonalnym do okresu zatrudnienia, przysługuje ekwiwalent pieniężny (art. 66 ust. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215).
2. W przypadku zatrudnienia w przedszkola przed objęciem stanowiska dyrektora w dniu 1 stycznia 2019 r., nauczyciel zatrudniony w tym dniu na pełen etat nabył prawo do urlopu w wymiarze 35 dni w 2019 r., w tym za 4 miesiące pełnienia funkcji w wymiarze: 4/12 * 35 dni = 11,67 dni (art. 64 ust. 3 KN).
 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT