Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
1. Czy dyrektor ma obowiązek wykorzystać pełny wymiar godzin do dyspozycji dyrektora w technikum i branżowej szkole I stopnia (np. w technikum są do wykorzystania 4 godziny do dyspozycji dyrektora w cyklu, a dyrektor zaplanował tylko 2 godziny w cyklu)? 2. W szkole jest oddział łączony dwuzawodowy (technik mechanik z technikiem teleinformatykiem). Czy godziny do dyspozycji dyrektora powinny być przydzielone na oddział (4 godziny), czy na każdy z zawodów w danym oddziale (8 godzin)?
Publiczna i niepubliczna szkoła (technikum, szkoła branżowa I stopnia) ma obowiązek realizować ramowe plany nauczania, które obejmują także godziny do dyspozycji dyrektora (art. 14 ust. 1 pkt 4 lit. b i ust. 3 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm.). Wynika z tego, że ich wymiar nie może zostać zmniejszony przez dyrektora w cyklu kształcenia. Godziny do dyspozycji dyrektora są przydzielane na oddział, zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 4 i załączników do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 kwietnia 2019 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz.U. z 2019 r., poz. 639).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W szkole podstawowej funkcjonuje oddział przedszkolny 6-latków i oddział 5,4,3- latków. Jak powinien wyglądać zapis w statucie dotyczący oddziałów oraz jak powinni korzystać z urlopów wypoczynkowych nauczyciele? Czy jest to dla nauczyciela placówka feryjna czy nie?
Proszę o podstawę prawną.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Witam.Nauczyciel nie wykonał polecenia służbowego i odmówił na piśmie jego wykonania. Jakie mogę zastosować sankcje, a nie chcę wykonywać drastycznych posunięć.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel w sierpniu otrzymał awans zawodowy nauczyciela dyplomowanego Od 1 września 2010 będzie przebywał na urlopie na poratowanie zdrowia. Czy przysługuje mu awans zawodowy i podwyżka płac od 1 września 2010 r.
- Jaka jest podstawa prawna do zatwierdzenia regulaminu rekrutacji do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole i klasy pierwszej?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy dla nauczyciela placówki nieferyjnej (przedszkola) należy wypłacić średnią urlopową za czerwiec, lipiec i sierpień, jak do końca maja miał dodatek za opiekuna stażu?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe