Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Z dniem 1 września 2017 r. gimnazjum zostało włączone do szkoły podstawowej. Od 1 września 2015 roku szkoła podstawowa ma swojego społecznego inspektora pracy, a od 26 września 2016 r. gimnazjum. Czy w związku z włączeniem gimnazjum do szkoły podstawowej jeden ze społecznych inspektorów pracy powinien zostać odwołany, czy mają prawo działać wspólnie?
Obowiązujące przepisy przewidują funkcjonowanie jednego zakładowego społecznego inspektora pracy, ale jednocześnie nie uprawniają pracowników do odwołania jednego z nich w sytuacji przejęcia zakładu pracy wraz z osobą pełniącą taką funkcję. Dlatego do czasu wygaśnięcia kadencji (ewentualnie zrzeczenia się funkcji) jednego z nich, inspektorzy będą działali wspólnie (art. 3 pkt 1, art. 6 ust. 2, art. 7 ustawy z dnia 24 czerwca 1983 r. o społecznej inspekcji pracy, Dz.U. z 2015 r., poz. 567).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel jest na urlopie macierzyńskim/rodzicielski, wraca w grudniu 2017 r do pracy. Nie będzie miał pełnego etatu. W jakim czasie można mu wręczyć ograniczenie etatu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o pomoc w wyliczeniu ilości dni urlopu wypoczynkowego do ekwiwalentu nauczycielowi zatrudnionemu od 2 listopada 2017 r. do 22 grudnia 2017 r. w ramach zastępstwa. Nauczyciel jest zatrudniony w szkole w pełnym wymiarze (18/18), szkoła jest placówką feryjną.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Dyrektor SOSW chce odejść z końcem tego roku szkolnego na emeryturę. Ma sześćdziesiąt sześć lat, a obowiązkowe pensum realizował w grupach wychowawczych ośrodka. Jest zatrudniony w ośrodku jako nauczyciel wychowawca. W nowym arkuszu organizacyjnym nie ma dla niego godzin zarówno w grupach jak i w szkołach wchodzących w skład ośrodka. Pytanie czy może odejść na emeryturę z art. 20 KN, a jeżeli tak to jak to formalnie powinien przeprowadzić?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel chce zmienić szkołę. Od II semestru (tj. od 28 stycznia) zamierza pracować w sąsiedniej szkole. Uzyskał zgodę dyrektora z tamtej placówki.
Jakie dokumenty nauczyciel dyplomowany musi złożyć w obecnej szkole, gdzie pracuje na czas nieokreślony?
Kiedy nauczyciel powinien powiadomić mnie o zamiarze zmiany szkoły i w jakiej formie (informacje o zmianie pracy przez tego nauczyciela dotarły do mnie drogą nieoficjalną, ale ustaliłam, że są pewne)?
Do 2 stycznia 2013 roku nie otrzymałam ani pisemnej rezygnacji z pracy tego nauczyciela, ani żadnej innej. Jaką forma rozwiązania umowy jest dla mnie najkorzystniejsza?
Proszę o podanie podstaw prawnych rozwiązywania umowy z nauczycielami zatrudnionymi przez mianowanie na czas nieokreślony.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor będący na zwolnieniu lekarskim, które obejmuje zakończenie roku szkolnego, może podbijać i podpisywać świadectwa szkolne, czy musi to zrobić wicedyrektor?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe