Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Wychowawca w placówce wychowawczej musi czasami ze swoim podopiecznym pojechać do sądu, lekarza, szpitala itp. Czy musi mieć jakieś uprawnienia do tego, aby pojechać samochodem służbowym?
Wychowawca przewożąc sporadycznie ucznia nie zajmuje stanowiska kierowcy zawodowego, a więc nie musi spełniać wymagań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy, ani wymogów kwalifikacyjnych do przewożenia osób. Natomiast nauczyciel powinien posiadać ważne badania okresowe wydane na skutek skierowania, w którym jest zaznaczone korzystanie z pojazdu służbowego – art. 229 § 4a ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm., § 4 ust. 2 pkt 4 rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy (Dz.U. z 2016 r., poz. 2067).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Uczeń, który przyszedł w I półroczu z innej szkoły jest nieklasyfikowany ze wszystkich przedmiotów. W II półroczu uzyskał pozytywne oceny, uczęszczał regularnie na zajęcia. Czy należy dla niego zorganizować egzaminy klasyfikacyjne za I półrocze?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy muszę łączyć zajęcia wychowania fizycznego w klasie V i VI w grupy dziewcząt i chłopców, jeżeli grupy te nie są liczne?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy w malutkim przedszkolu niepublicznym, rada pedagogiczna, konkretniej spotkanie rady pedag. przed nowym rokiem szkolnym, może liczyć 2 osoby tj. przewodniczącego-dyrektora i 1 z nauczycieli? Bowiem drugi jest na długotrwałym zwolnieniu lekar.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- 3. Ojczym, osoba niebędąca opiekunem prawnym dziecka, domaga się od szkoły informacji o dziecku i uczestnictwa w zebraniach z rodzicami. Czy zgodę na udzielanie informacji o dziecku osobie niebędącej jego opiekunem prawnym powinni udzielić oboje biologiczni rodzice? Czy rodzic/rodzice/prawni opiekunowie powinni określić zasady, na jakich ma odbywać się przekazywanie informacji o dziecku osobie niebędącej jego opiekunem prawnym? Jakiego rodzaju informacji powinna lub może udzielić szkoła? Proszę o podanie również podstawy prawnej.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel po ukończeniu studiów podyplomowych na kierunku edukacja wspierająca z pedagogiką specjalną, może być nauczycielem wspierającym w grupie przedszkolnej do której uczęszcza dziecko z autyzmem?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe