Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Witam Prosze o podanie składu komisji kwalifikacyjnej na nauczyciela kontraktowego. Czy w skład komisji zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24.11.2010r zmieniającym rozporządzenie w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli powinien się znaleśc ekspert z listy Minsterstwa Edukacji Narodowej.
Podstawa prawna: Karta Nauczyciela z 26.01.1982 r. (ze zm.).
Art. 9g. 1. Komisję kwalifikacyjną dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela kontraktowego powołuje dyrektor szkoły. W skład komisji wchodzą:
1) dyrektor (wicedyrektor), jako jej przewodniczący;
2) przewodniczący zespołu przedmiotowego (wychowawczego), a jeżeli zespół taki nie został w tej szkole powołany - nauczyciel mianowany lub dyplomowany zatrudniony w szkole, a w przypadku przedszkola, szkoły lub placówki, o których mowa w art. 1 ust. 2 pkt 2, w których nie są zatrudnieni nauczyciele mianowani lub dyplomowani - nauczyciel kontraktowy;
3) opiekun stażu.
Oznacza to, że dyrektor na podstawie art. 9g ust. 1 do komisji powołuje: przewodniczącego zespołu przedmiotowego (wychowawczego), a jeżeli zespół taki nie został w tej powołany - nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego zatrudnionego w szkole, a w przypadku przedszkola, szkoły lub placówki, o których mowa w art. 1 ust. 2 pkt 2, w których nie są zatrudnieni nauczyciele mianowani lub dyplomowani - nauczyciela kontraktowego oraz opiekuna stażu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel dnia 30 sierpnia 2016 r. otrzymał akt nadania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego. Czy od września 2019 r. może rozpocząć staż na nauczyciela dyplomowanego? Nauczyciel przebywał na urlopie dla poratowania zdrowia w okresie 01.09.2017 r. – 30.06.2017 r. Ile aktualnie wynosi przerwa pomiędzy stażami?
Poproszę o podstawę prawną aktualnych przepisów w sprawie awansu zawodowego nauczycieli.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zakończył staż na nauczyciela mianowanego 26.11.2017r.Po złożeniu sprawozdania - mam jako dyrektor 21 dni na ocenę dorobku zawodowego nauczyciela. Po pozytywnej ocenie nauczyciel występuje z wnioskiem o postępowanie egzaminacyjne - jaki jest termin dla złożenia wniosku?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, któremu kończy się staż na nauczyciela dyplomowanego, powinien mieć aktualną ocenę pracy przed przystąpieniem do komisji kwalifikacyjnej?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o udzielenie mi informacji dotyczącej awansu zgodnie ze „starymi” zasadami. Nauczycielka rozpoczęła staż na nauczyciela mianowanego 1 września 2020 r. Od 1 listopada 2022 r. przebywała na zwolnieniu lekarskim, a 3 grudnia 2022 r. urodziła dziecko. Do pracy zamierza wrócić 1 września 2024 r. Jak to się przełoży na jej awans zawodowy?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o pomoc w ustaleniu terminu zakończenia stażu. Nauczycielka rozpoczęła staż 1.09.2018 r. W trakcie stażu zaszła w ciążę. Zwolnienia były w dniach: 27.02.2019 do 4.03.2019. Następne od 14.03.2019 do 28.08.2019. Macierzyński urlop od 29.08.2019 do 26.08.2020. Urlop uzupełniający trwał do 1.11.2020. O ile należy przedłużyć staż? Czy nauczycielka ma prawo kontynuować staż? Czy czas trwania stażu to 9 miesięcy (ze względu na zmiany przepisów w trakcie stażu)?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe