Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W tym roku szkolnym przez kilka zatrudnialiśmy nauczyciela na umowę na zastępstwo, okres trwania umowy zakończył się w marcu. Nauczyciel częściowo wykorzystał urlop, a za część otrzymał ekwiwalent. W związku ze szczególnymi potrzebami organizacyjnymi planujemy zatrudnić tego nauczyciela ponownie przez część kwietnia i maja (już nie na zastępstwo). Czy za okres tej kolejnej umowy nabędzie on prawo do urlopu?
Nauczycielowi będzie przysługiwał urlop w wymiarze proporcjonalnym do okresu pracy (kwiecień zaokrągla się do pełnego miesiąca w górę – art. 1552a § 2 KP) i uzależnionym od miejsca pracy. W samorządowej szkole feryjnej urlop będzie przysługiwał w wymiarze: 2 miesiące * 5,6 dni = 11,2 dni zaokrąglone do 12 dni kalendarzowych (art. 64 ust. 5 zd. 2 w zw. z art. 66 ust. 2 KN, art. 1553 § 1 KP). W placówce nieferyjnej urlop przysługuje w wymiarze: 2/12 * 35 = 5,83 dni zaokrąglonych w górę do 6 dni roboczych (art. 64 ust. 3 i 5a KN, art. 1551 – art. 1553).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka zatrudniona od 1.09.2011 r. do 31.08.2012 r. na 7/18 etatu przebywa na zwolnieniu lekarskim (ciąża) do 28.09.2012. Umowa przedłuży się do dnia porodu. Planowany poród we wrześniu. Gdyby nie ciąża i poród, nauczycielka byłaby ponownie zatrudniona na 9/18 etatu w nowym roku szkolnym. Z jakim wymiarem należy przedłużyć umowę do dnia porodu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany zmienia miejsce zatrudnienia, odchodzi do innej placówki po. Jakie dokumenty powinien otrzymać z dotychczasowej placówki?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka przebywa na urlopie wychowawczym do 31.08.2011r. Chce teraz wrócić do pracy ( w czerwcu). Z jakim wyprzedzeniem musi mnie o tym fakcie poinformować?Czy na wakacje może ten urlop przerwać?
Jaki ma okres wypowiedzenia , zastępujący ją nauczyciel (umowa na czas określony, na zastępstwo)
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Kto powinien najpierw wystąpić z wnioskiem o przeniesienie nauczyciela z urzędu. Czy najpierw występuje z wnioskiem dyrektor szkoły do której ma być przeniesiony do dyrektora szkoły w której jest zatrudniony czy dyrektor w której nauczyciel jest zatrudniony do dyrektora szkoły do której ma być przeniesiony?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel przedszkola w 2018 i 2019 roku przebywał na zwolnieniu lekarskim, później na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim. Nie wykorzystał urlopu wypoczynkowego (w przedszkolu wynosi on 35 dni na dany rok kalendarzowy), który za te lata w jego przypadku wynosi 67 dni. Czy nauczyciel składa wniosek o urlop wypoczynkowy czy urlop uzupełniający tak jak nauczyciel w szkole?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe