Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Podczas trwającej ewaluacji zespół lub osoba wyznaczena do przeprowadzenia ewaluacji zewnętrznej w szkole lub placówce: 1) uzgadniają z dyrektorem szkoły lub placówki...

PORADA PRAWNA

22 października 2014 Prawo oświatowe

W szkole mamy ewaluację zewnętrzną, czy wizytator może wejść na lekcję do nauczyciela bez wcześniejszego umówienia się z nim?

Podczas trwającej ewaluacji zespół lub osoba wyznaczena do przeprowadzenia ewaluacji zewnętrznej w szkole lub placówce: 1) uzgadniają z dyrektorem szkoły lub placówki przebieg ewaluacji i podejmowane w jej ramach czynności; 2) uzyskują od dyrektora szkoły lub placówki informacje o pracy szkoły lub placówki; 3) dokumentują czynności ewaluacji. Osoby uczestniczące w ewaluacji zewnętrznej, w tym nauczyciele, uczniowie, wychowankowie i ich rodzice oraz przedstawiciele organizacji i instytucji współpracujących ze szkołą, są wybierane przez zespół lub osobę wyznaczonych do przeprowadzenia tej ewaluacji w szkole. Rozporządzenie nie zawiera szczegółów, ale powyższe treści oznaczają, że osoby przeprowadzające ewaluację zewnętrzną: 1) uzgadniają jej przebieg i czynności z dyrektorem, nie z nauczycielem ,2) wyznaczają nauczycieli, uczniów, rodziców do udziału w ewaluacji. Zatem osoba przeprowadzająca ewaluację zewnętrzną uzgadnia z dyrektorem: osoby biorące w niej udział, terminy i czynności.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie nadzoru pedagogicznego z dnia 7 października 2009 r. (ze zm.), w szczególności § 8a.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT