Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W szkole mamy ewaluację zewnętrzną, czy wizytator może wejść na lekcję do nauczyciela bez wcześniejszego umówienia się z nim?
Podczas trwającej ewaluacji zespół lub osoba wyznaczena do przeprowadzenia ewaluacji zewnętrznej w szkole lub placówce: 1) uzgadniają z dyrektorem szkoły lub placówki przebieg ewaluacji i podejmowane w jej ramach czynności; 2) uzyskują od dyrektora szkoły lub placówki informacje o pracy szkoły lub placówki; 3) dokumentują czynności ewaluacji. Osoby uczestniczące w ewaluacji zewnętrznej, w tym nauczyciele, uczniowie, wychowankowie i ich rodzice oraz przedstawiciele organizacji i instytucji współpracujących ze szkołą, są wybierane przez zespół lub osobę wyznaczonych do przeprowadzenia tej ewaluacji w szkole. Rozporządzenie nie zawiera szczegółów, ale powyższe treści oznaczają, że osoby przeprowadzające ewaluację zewnętrzną: 1) uzgadniają jej przebieg i czynności z dyrektorem, nie z nauczycielem ,2) wyznaczają nauczycieli, uczniów, rodziców do udziału w ewaluacji. Zatem osoba przeprowadzająca ewaluację zewnętrzną uzgadnia z dyrektorem: osoby biorące w niej udział, terminy i czynności.
Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie nadzoru pedagogicznego z dnia 7 października 2009 r. (ze zm.), w szczególności § 8a.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy 2 maja 2022 r. jest dniem wolnym dla uczniów?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Witam serdecznie. Mam pytanie, co powinno być zawarte w treści upomnienia czy nagany dla nauczyciela za częste wychodzenie z klasy w czasie lekcji i pozostawianie uczniów bez opieki. Druga sytuacja - gdy nauczyciel często spóźnia się do pracy. W obu przypadkach nie pomagają ustne uwagi, upomnienia.
- Jesteśmy publiczną szkołą, ale organem prowadzącym jest stowarzyszenie rodziców. Rodzice chcą, aby od nowego roku szkolnego były przedłużone godziny pracy szkolnej świetlicy. Niestety, budżet szkoły jest ograniczony. Czy możemy wprowadzić opłaty za pobyt na świetlicy, czy jest to zgodne z prawem? Jeśli tak, to jak je naliczać?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy są wytyczne co szkoły mają zrobić z podręcznikami klas I gimnazjum z dotacji?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń z klasy III naszej szkoły ma dwie siostry, które nie są w wieku szkolnym. Jedna z sióstr ma nowotwór, druga choruje na neutropenię (obniżenie liczby granulocytów obojętnochłonnych – neutrofilów – we krwi obwodowej poniżej normy; spadek ich liczby wiąże się z dużym ryzykiem wystąpienia ciężkich infekcji). Matka nie chce przyprowadzać chłopca do szkoły, ponieważ boi się o zakażenie i infekcje. Nie zgadza się również na nauczanie domowe. Czy dla tego ucznia można uruchomić nauczanie hybrydowe i na jakiej podstawie prawnej? Czy jest jeszcze inne rozwiązanie, które pozwoli chłopcu realizować obowiązek szkolny?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe