Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W szkole będą uczniowie obcokrajowcy z Ukrainy i Kazachstanu, którzy będą przebywać w Polsce na podstawie wizy. W większości są to uczniowie niepełnoletni. W Polsce będą przebywać od września do czerwca. Czy uczniowie powinni być zgłaszani do NFZ czy też powinni ubezpieczać się samodzielnie ubezpieczeniem dobrowolnym? Czy będą różnice w ubezpieczeniu uczniów niepełnoletnich i pełnoletnich co do kwoty, miejsca i sposobu (dobrowolności)?
Na podstawie art. 66 ust. 1 pkt 17 ustawy z 27.08.2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. z 20187 r. poz. 1510 ze zm.) obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego podlegają uczniowie, niepodlegający obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego z innego tytułu (np. jako członek rodziny osoby podlegającej ubezpieczeniu zdrowotnemu w związku z zatrudnieniem rodzica). Uczeń powinien być objęty ubezpieczeniem zdrowotnym, a obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego uważa się za spełniony po zgłoszeniu do ubezpieczenia zdrowotnego osoby podlegającej temu obowiązkowi oraz opłaceniu składki, której wysokość jest jednakowa dla wszystkich uczniów bez względu na wiek i narodowość oraz określa ją art. 81 ust. 8 pkt 3 ustawy. Obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego uczniów powstaje z dniem przyjęcia do szkoły, gdy uczeń nie jest objęty ubezpieczeniem z innego tytułu, a wygasa z dniem ukończenia szkoły albo skreślenia z listy uczniów, zaś ucznia zgłasza do ubezpieczenia zdrowotnego i opłaca za niego składki szkoła - art. 73 pkt 1 i art. 75 ust. 4 ustawy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W szkole realizujemy projekty unijne dotyczące staży zagranicznych uczniów. Wraz z uczniami wyjeżdżają dwaj opiekunowie. Druga tura wyjazdu przypada na 20.09-06.10.2016 r. Na dzisiejszej Radzie Pedagogicznej nauczyciel odmówił wyjazdu wraz z młodzieżą. Jako dyrektor szkoły, co powinnam zrobić? Uważam, że do obowiązków nauczyciela należy opieka nad uczniami (otrzymuje za tą opiekę dodatkowe wynagrodzenie).
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w wykonaniu żądania przedsiębiorców u których uczniowie klasy wielozawodowej pobierają naukę zawodu. Czy jest możliwa zmiana ramowego planu nauczania tak, aby uczniowie w klasie 3 odbywali tylko zajęcia praktyczne, bez teoretycznych w szkole. Przedsiębiorcy tę prośbę uzasadniają lepszym przygotowaniem do egzaminu i wykonywania zawodu.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Organ prowadzący podwyższył pensum pedagogom szkolnym i psychologom do 26 godzin i żąda od dyrektora sprawozdania z efektywności jego pracy wychodząc z założenia, że 26 godzin pedagog powinien przepracować z dzieckiem. Proszę podać podstawę prawną takiego uzasadnienia.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor szkoły podstawowej może prowadzić rewalidację?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- 1.Jakie dokumenty z nadzoru pedagogicznego powinny znaleźć się w dokumentach dyrektora przedszkola niepublicznego?
2.Czy arkusz organizacyjny przedszkola niepublicznego powinien być napisany w takiej formie o jakiej mówi rozporządzenie?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe