Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W niepubliczny przedszkolu specjalnym są dzieci tylko z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego. Na wszystkie dzieci przedszkole otrzymuje 100% dotację. Czy przedszkole powinno otrzymywać dodatek (dodatkową dotację) na dzieci 6-letnie?
Niepubliczne przedszkole specjalne otrzymuje na każdego ucznia dotację z budżetu gminy w wysokości równej kwocie przewidzianej na takiego ucznia niepełnosprawnego przedszkola w części oświatowej subwencji ogólnej dla gminy. Na dzieci 6- letnie subwencja i dotacja samorządowa oprócz wagi dotyczącej dziecka w przedszkolu specjalnym (P46) uwzględnia dodatkową wagę P43 = 0,75 (art. 17 ust. 5 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych, Dz.U. z 2017 r., poz. 2203, załącznik do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2018, Dz.U. z 2017 r., poz. 2395). Jest to kwota wyższa niż dotacja na młodsze dzieci. Nie przysługują natomiast dwie dotacje.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Co wpisuje się na świadectwie ucznia realizującego obowiązek szkolny poza szkołą w miejsca ocen z przedmiotów, z których nie organizuje się dla niego egzaminów (muzyka, w-fiz.plastyka, zaj. tech.). Czy data na świadectwie, to data zakończenia rocznych zajęć? Zakończył już egzaminy.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Witam, moje pytanie dotyczy spełniania realizacji obowiązku szkolnego przez ucznia poza szkołą. Czy jest taka możliwość, jeśli dziecko będzie w klasie V? W ustawie jest mowa o zezwoleniu zgodnym z paragrafem 14 ust. 3 (a tam jest mowa o rocznym przygotowaniu przedszkolnym). Rodzice chcą sami uczyć dziecko. Czy mogą? Jak wygląda decyzja wydana przez dyrektora szkoły (Chodzi o wzór. Czy jest coś takiego jak księga decyzji?) Czy opinia może być z jakiejkolwiek poradni, czy z poradni, z którą szkoła współpracuje? Jakie są terminy wydania decyzji? Czy dziecko nadal będzie uczniem tej szkoły, czyli czy liczę i wpisuję je do ewidencji, czy dostanę na nie subwencję? (Jest to dziecko nie z mojego obwodu, ale już kilka lat chodzi do mojej szkoły?) Czy wniosek składa do mnie, czy do szkoły obwodowej? Czy mogę się nie zgodzić na nauczanie w domu? Bardzo proszę o jakieś rady. Wzory dokumentów. Dziękuję
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W jaki sposób powinna zostać zorganizowana lekcja wych.fizycznego, gdzie zgodnie z nowym rozporządzeniem, 2 godziny powinny być tylko prowadzone w systemie lekcyjnym? Czy plan wynikowy nauczyciela wych.fiz. powinien być odrębny na 2 godz. w systemie lekcyjnym i 2 godziny inny? Czy powinno być badane zapotrzebowanie na konkretne specjalności w ramach tych 2 godzinnych prowadzonych inaczej?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Kto płaci za egzamin ustny na maturze w szkole niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej, dla nauczycieli z innej szkoły publicznej?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy można polączyć oddzial zerowy z klasą pierwszą?Jak zaplanować godziny , przy różnym obowiązującym wymiarze godzin?Czy nauczyciel powinien opracować jeden program? W związku z polączeniem klas nauczyciel dyplomowny zostanie przeniesiony do innej szkoly na terenie tej samej gminy. Czy w takiej sytuacji należy się mu odprawa?Czy należy rozwiązać z nim stosunek pracy,jakich formalności należy dopelnić?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe