Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W Naszej szkole została wydana Decyzja w sprawie realizacji obowiązku szkolnego poza szkolą dla dziecka z niepełnosprawnością w stopniu znacznym (na podstawie wniosku rodzica i orzeczenia z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej). Z Ośrodka, w którym przebywa uczennica otrzymaliśmy informację o promocji do klasy II (gimnazjum) wraz z Roczną oceną opisową. Dyrektor Naszej szkoły w związku z powyższym ma obowiązek wystawienia świadectwa promocyjnego dla uczennicy. Pytania dotyczą: 1) czy w świadectwie szkolnym (nazwa gimnazjum - pierwsza strona świadectwa szkolnego) wpisujemy Nasze Gimnazjum czy nazwę Ośrodka w jakim przebywa uczennica. 2) Kto podpisuje świadectwo szkolne (pieczęć i podpis dyrektora - pierwsza strona świadectwa) - Dyrektor Naszego Gimnazjum czy Kierownik Ośrodka w jakim uczy się dziewczynka. 3) Na drugiej stronie świadectwa jest miejsce na podpis wychowawcy czy tam podpisuje się wychowawca z Ośrodka, który dokonał Rocznej oceny opisowej czy ktoś inny???
1. Należy wpisać pełną nazwę szkoły, która dla tej uczennicy jest szkołą macierzystą, i która to wydała decyzję zezwalającą na spełnianie przez uczennicę obowiązku szkolnego poza szkołą tj. w Ośrodku.
2. Świadectwo podpisuje dyrektor szkoły, która to świadectwo wystawia, a więc dyrektor gimnazjum.
3. Świadectwo podpisuje nauczyciel – wychowawca klasy zatrudniony w macierzystej szkole, czyli w gimnazjum. Praktyka wskazuje, że czyni to ten wychowawca, w którego klasie byłaby uczennica gdyby realizowała obowiązek szkolny w macierzystej szkole.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel w przedszkolu może odmówić dyrektorowi przyjęcia godzin zastepczych za nieobecnego nauczyciela? Jeżeli tak to w jakich sytuacjach? Co w sytuacji kiedy jest jedynym nauczycielem który mógłby zastąpić nieobecnego nauczyciela?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry.
Kandydatami do szkoły ponadpodstawowej są uczniowie po edukacji domowej (szkoła w chmurze) Uczniowie Ci nie mają ocen na świadectwie z muzyki, plastyki, techniki i wychowania fizycznego. Jak ich potraktować, Nie zrealizowali podstawy programowej jak uczniowie po szkole stacjonarnej. Nie są zwolnieni decyzją dyrektora szkoły z zajęć.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy religia w zerówce w przedszkolu jest obowiązkowa?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy ocena klasyfikacyjna z przedmiotu objętego egzaminem semestralnym w formie pisemnej i ustnej jest obliczana jako średnia z tych części?
Jeśli słuchacz otrzyma z przedmiotu objętego egzaminem semestralnym z części pisemnej ocenę dopuszczającą (2), a z części ustnej ocenę niedostateczną (1), to ocena końcowa klasyfikacyjna z przedmiotu będzie oceną niedostateczną (1), ponieważ słuchacz nie uzyskał pozytywnej oceny z jednej z form objętych tym egzaminem, czy też może być pozytywna (gdy tak uzna nauczyciel)?
Przykład 1. Słuchacz otrzymał z przedmiotu objętego egzaminem semestralnym z części pisemnej ocenę klasyfikacyjną dopuszczającą (2), a części ustnej niedostateczny (1)? Czy ocena końcowa klasyfikacyjna z przedmiotu będzie oceną niedostateczną (1), ponieważ słuchacz nie uzyskał pozytywnej oceny z jednej z form objętych tym egzaminem (z formy ustnej)?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel ma etat-18/18. Czy dyrektor może z dnia 11.06/Boże Ciało - dzień wolny przenieść zajęcia na inny dzień do odpracowania bez dodatkowego wynagrodzenia, jako godziny ponadwymiarowe?
Proszę o podstawę prawną.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe