Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii , w związku ze zmianami organizacyjnymi nie było możliwe dalsze zatrudnienie nauczyciela w roku szkolnym 2017/2018. Dyrektor z dniem 1 września 2017 r. przeniósł nauczyciela w stan nieczynny do 28 lutego 2018 r. W związku z powyższym w jakim wymiarze przysługuje nauczycielowi ekwiwalent za niewykorzystany urlop?
W okresie przebywania w stanie nieczynnym nie można udzielić nauczycielowi urlopu wypoczynkowego (wyrok Sądu Najwyższego z dnia 29.05.1984 r. I PR 4/84).
W związku z tym, na podstawie art. 66 ust. 2 Karty Nauczyciela, w razie niewykorzystania przysługującego urlopu wypoczynkowego z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy, nauczycielowi przysługuje ekwiwalent pieniężny za okres niewykorzystanego urlopu, nie więcej jednak niż za 8 tygodni w odniesieniu do nauczycieli szkół feryjnych, a nie więcej niż za 35 dni roboczych w odniesieniu do nauczycieli szkół nieferyjnych.
Nauczycielowi przeniesionemu w stan nieczynny do końca lutego przysługuje więc ekwiwalent za 2 miesiące (styczeń, luty) - w szkole feryjnej za 10 dni (56/12 x 2), a w szkole nieferyjnej - za 6 dni (35/12 x 2).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy wychowanie fizyczne na I etapie edukacyjnym mogę wydzielić i przyznać nauczycielowi wychowania fizycznego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ile dni urlopu uzupełniającego należy się nauczycielowi za 2023 r., jeżeli wykorzystał całe ferie zimowe (14 dni) i przebywał na urlopie wypoczynkowym do 1 sierpnia 2023 r., a od 2 sierpnia 2023 r. do 1 września 2023 r. poszedł na zwolnienie lekarskie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka j. polskiego zatrudniona jest na umowę na czas nieokreślony w szkole podstawowej (z oddziałem gimnazjalnym). Ze względu na brak godzin chcę ją przenieść do świetlicy od 1 września 2019 r. W jaki formalny sposób należy to zrobić? Dodam, że do 22 kwietnia 2019 przebywa na urlopie macierzyńskim, od 23 kwietnia 2019 na urlopie rodzicielskim, który będzie trwał do 24 czerwca 2019 r. (resztę przejmie ojciec dziecka).
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jesteśmy Szkołą Podstawową powstałą w wyniku przekształcenia gimnazjum. Wpłynęło nam orzeczenie z Poradni Psych.Pedagog.o potrzebie kształcenia specjalnego od 1.09 dla ucznia klasy drugiej szkoły podstawowej z orzeczonym "autyzmem, w tym zespołem Aspergera".
Z dniem 1.09. zmieniają się przepisy, w jaki sposób, na podstawie których przepisów i z jakimi kwalifikacjami zatrudnić nauczyciela dla w/w ucznia?
Dziękuję za pomoc gdyż jest to dla nas sytuacja nowa.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mamy zatrudnionego nauczyciela od 01.09.2016 r. do 31.08.2017 r. Nauczyciel ten ma być zatrudniony na następny rok szkolny 2017/2018. Z jaka datą należy zatrudnić nauczyciela czy od 01.09.2017 r., czy od 04.09.2017 r. tak jak się rozpoczyna rok szkolny 2017/2018 r?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe