Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W jaki sposób rozliczać dotację na osobę z orzeczeniem? Całość na realizację zadań z orzeczenia? Czy tę część, która przypada na każdego ucznia (np. 700 zł), na bieżące utrzymanie, a resztę na realizację zadań?
Na podstawie art. 35 ust. 4 i 5 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych, Dz.U. z 2017 r., poz. 2203 ze zm. dotacja na ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego powinna być wydatkowana generalnie w taki sposób (wytyczne te wynikają z treści projektu ww. ustawy), że część dotacji naliczona na ucznia z tytułu niepełnosprawności powinna być przeznaczana na realizację zaleceń o potrzebie kształcenia specjalnego, a część naliczona jak na zdrowego ucznia może być wydatkowana na pozostałe dopuszczalne wydatki z dotacji, wymienione w art. 35 ust. 1 UoFZO. Dla szkół do wyliczania wydatków innych niż na realizację kształcenia specjalnego jest przewidziany wzór matematyczny w art. 35 ust. 5 pkt 4 UoFZO.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Podległy nauczyciel notorycznie uchyla się od hospitacji zajęć lekcyjnych,pomimo harmonogramu. Na zapowiedzianą hospitację nie przychodzi do pracy przedstawia tygodniowe L4. Niezapowiedzianą- uchyla się od przeprowadzenia lekcji.Jedna hospitacja tak wyglądała : Nauczyciel odmówił przeprowadzenia lekcji , siedział przy biurku 40 min.,panowała cisza, dyrektor czyli ja zajęłam ławkę na końcu, przyglądałam i przysłuchiwałam się ciszy, uczniowie pozostawieni bezczynnie coś szeptem mówili do siebie.W mojej ocenie- stan niedopuszczalny, porażka. Nauczyciel z 25 letnim stażem pracy zachowuje się niekompetentnie,kategorycznie odmówił prowadzenia lekcji w mojej obecności -Technika kl. V. Brak rozkładów nauczania ,wpisy do Dziennika lekcyjnego-chaos. Próbuje od trzech lat zobaczyć lekcję Tej nauczycielki. Wobec niemożności zamierzam wystawić negatywną ocenę pracy. Przygotowałam projekt oceny pracy, ale nie udało mi się uzyskać podpisu- nauczycielka przebywa na
L4 do dzisiaj. Jak powinnam dalej postąpić- czy wysłać listem poleconym projekt oceny? Dyrektor SP.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor szkoły ma prawo do niewypłacenia nauczycielowi wynagrodzenia za przepracowaną godzinę, gdy Ten przez dłuższy okres czasu (ponad 3 tygodnie) nie wpisał tematu lekcji i nie potwierdził odbycia zajęć podpisem ?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Interesują mnie następujące dokumenty:
1. Program wychowawczo- profilaktyczny dla branżowej szkoły I stopnia;
2. Plan pracy szkoły- branżowa szkoła I stopnia;
3. Procedura monitorowania podstawy programowej- branżowa szkoła I stopnia
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciele w przedszkolu i szkole planują w lipcu planują zorganizowanie tzw. nocowania dla dzieci. Realizujemy program wakacyjny i nocowanie wpisuje się nam "ładnie" w program. Czy musimy zorganizować jakieś dodatkowe papiery? Czy musimy mieć zgodę kuratorium na przeprowadzenie nocy w przedszkolu i szkole? Czy może zgodę organu prowadzącego? Bardzo proszę o odpowiedź.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jak przygotować umowę i angaż dla nauczyciela, dla którego przewidziany jest cały etat? Nauczyciel ma pełnić w przedszkolu funkcję pedagoga specjalnego, ale część godzin ma być przeznaczona na prowadzenie zajęć specjalistycznych w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci z orzeczeniem lub opinią, zajęcia rewalidacyjne, terapię ręki, metodę Weronikę Sherborne, TUS. Czy nauczyciel może prowadzić te zajęcia w ramach całego etatu pedagoga specjalnego, czy trzeba to rozbić na godziny pedagoga specjalnego i pozostałe godziny przeznaczyć na te dodatkowe zajęcia?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe