Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zgodnie z  art. 39 ust. 7 ustawy o systemie oświaty,  w przypadku nieobecności dyrektora szkoły lub placówki zastępuje go wicedyrektor, a w szkołach i placówkach,...

PORADA PRAWNA

04 lutego 2014 Kadry

W jaki sposób powołać nauczyciela zastępującego dyrektora szkoły przy braku wicedyrektora np. społeczny wicedyrektor? Czy to jest prawnie możliwe, czy Rada Pedagogiczna powinna wyrazić opinię (sp. tajny czy zwykły)?

Zgodnie z  art. 39 ust. 7 ustawy o systemie oświaty,  w przypadku nieobecności dyrektora szkoły lub placówki zastępuje go wicedyrektor, a w szkołach i placówkach, w których nie utworzono stanowiska wicedyrektora – inny nauczyciel tej szkoły lub placówki, wyznaczony przez organ prowadzący.

Przepisy prawa nie przewidują możliwości powoływania społecznego wicedyrektora szkoły. Funkcję taką może pełnić jedynie prawnie wyznaczona osoba (wiąże się to bowiem z odpowiedzialnością związaną z zajmowanym stanowiskiem) - w przypadku wicedyrektora powołana przez dyrektora, a w przypadku braku w szkole stanowiska wicedyrektora - wyznaczona przez organ prowadzący. W praktyce wyznaczenie nauczyciela zastępującego dyrektora przez organ prowadzący może się odbyć na dwa sposoby:

1. za każdym razem, kiedy dyrektor jest nieobecny w pracy lub

2. jednorazowo - na cały rok szkolny (obejmuje wszystkie nieobecności dyrektora).

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT