Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie § 9 ust. 3 pkt 3 w zw. z ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez...

PORADA PRAWNA

21 października 2019 Awans zawodowy

W dokumentacji dyrektor ubiegającego się o awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego znajduje się opis i analiza wymagań określonych w § 8 ust. 2 rozporządzenia w sprawie awansu zawodowego. Czy dyrektor powinien dokonać opisu i analizy z punktu widzenia nauczyciela, a w sprawozdaniu ująć charakterystykę i plan rozwoju kierowanej przez niego szkoły w tym okresie, z uwzględnieniem efektów kształcenia i wychowania, czy z punktu widzenia dyrektora i nauczyciela?

Na podstawie § 9 ust. 3 pkt 3 w zw. z ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz.U. z 2018 r., poz. 1574 ze zm.) dyrektor ubiegający się o stopień nauczyciela dyplomowanego wśród dokumentów, które ma obowiązek złożyć nauczyciel mianowany, składa opis i analizę sposobu realizacji jednego wymagania wybranego spośród określonych w § 8 ust. 3 pkt 1-3 ww. rozporządzenia i jednego wymagania wybranego spośród określonych w § 8 ust. 3 pkt 4 ww. rozporządzenia, w szczególności ze wskazaniem uzyskanych efektów dla nauczyciela. Wymagania na stopień awansu nauczyciela dyplomowanego są jednolite, bez rozdziału na wymagania stawiane nauczycielowi oraz nauczycielowi pełniącemu funkcję dyrektora. Natomiast w sprawozdaniu z ostatnich 3 lat pracy należy zawrzeć charakterystykę i rozwój kierowanej przez dyrektora szkoły w tym okresie, z uwzględnieniem efektów kształcenia, wychowania i opieki (§ 9 ust. 3 pkt 5 ww. rozporządzenia). 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT