Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Dodatek wyrównawczy przysługuje pracownicy będącej w ciąży, której zmieniono zmieniono warunki pracy na dotychczas zajmowanym stanowisku pracy, skrócono czas pracy lub...

PORADA PRAWNA

06 czerwca 2012 Zatrudnianie (kodeks pracy)

W chwili obecnej pedagog szkolny (nauczyciel kontraktowy) w wymiarze 1/2 etatu, 6 godz. informatyki i 1 godz. wychowawcza jest w ciąży, a od 1 września 2012 r. przekazana zostaje wraz z innymi pracownikami fundacji ze zmienionymi warunkami pracy i płacy, otrzyma 2 godz. techniki (bez uprawnień) i 5 godz. informatyki, a więc jej wynagrodzenie ulegnie wyraźnemu zmniejszeniu. Czy w tej sytuacji może otrzymywać dodatek wyrównawczy?

Dodatek wyrównawczy przysługuje pracownicy będącej w ciąży, której zmieniono zmieniono warunki pracy na dotychczas zajmowanym stanowisku pracy, skrócono czas pracy lub przeniesieniono do innej pracy - art. 179 § 4 Kodeksu pracy.

Dotyczy to jednak sytuacji, gdy powyższe zmiany spowodowane były ciążą pracownicy.

Uchwała Składu Siedmiu Sędziów Sądu Najwyższego z dnia 28 kwietnia 1994 r. , I PZP 6/94:

"W przepisie tym chodzi nie tylko o pracę inną rodzajowo, ale o każdą zmianę dotychczasowej pracy spowodowaną ciążą pracownicy."

 

Z pytania wynika, że nauczycielka zostanie przeniesiona do innej pracy nie z powodu ciąży, a z przyczyn leżących po stronie pracodawcy.

 

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT