Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W 2013 roku startując do konkursu na dyrektora szkoły otrzymałem ocenę pracy nauczyciela, konkurs wygrałem. Czy startując w 2015 roku do konkursu na nauczyciela, będąc dyrektorem, muszę mieć wydaną nową ocenę? Czy tamta opinia z 2013 roku jest ważna?
Zgodnie z przepisami Karty Nauczyciela, oceny pracy nauczyciela można dokonać w każdym czasie, nie wcześniej jednak niż po upływie roku od dokonania poprzedniej oceny lub oceny dorobku zawodowego. Biorąc pod uwagę fakt, że ocena może zostać dokonana również na wniosek nauczyciela, możliwe jest posiadanie zawsze aktualnej oceny pracy.
Przepisy oświatowe nie przewidują terminu ważności oceny pracy nauczyciela, poza jednym przypadkiem - w dokumentacji do konkursu na stanowisko dyrektora szkoły potrzebna jest ocena pracy z okresu ostatnich pięciu lat lub ocena dorobku zawodowego uzyskana w okresie ostatniego roku.
W związku z powyższym, pomijając wymogi formalne związane z konkursem na dyrektora, ostatnia ocena pracy nauczyciela jest ważna do czasu dokonania kolejnej.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jestem nauczycielem specjalistą (logopedą) ze stopniem awansu nauczyciela dyplomowanego, z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym. Pracuję w przedszkolu publicznym, jest to placówka nieferyjna. Moje pensum zostało obniżone do 19 godzin. W ostatnim czasie uczestniczyłam w turnusie rehabilitacyjnym, który przysługuje mi raz w roku. Zgodnie z ustawą o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, za czas pobytu na turnusie rehabilitacyjnym, wynagrodzenie powinno być wyliczone jako ekwiwalent pieniężny za urlop wypoczynkowy. Turnus trwał 14 dni (od soboty do soboty). Ponieważ w przedszkolu pracuję od poniedziałku do czwartku, wykorzystałam tylko 8 dni na pobyt na turnusie. Tymczasem moje wynagrodzenie było w takiej samej kwocie, jak w miesiącu poprzedzającym mój wyjazd na turnus. Proszę o wyjaśnienie tej kwestii, jak powinno być wyliczone moje wynagrodzenie w takim wypadku?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy pedagogiem szkolnym może być nauczyciel, który ukończył studia II stopnia Pedagogika opikuńczo-wychowawcza? Kuratorium kwestionuje kwalifikacje. W suplemencie uczelnia odsyła do informacji o kwalifikacjach umieszczonych na stronie www strona już nie istnieje, a uczelnia twierdzi że nie jest możliwe odtworzenie tych informacji. Co wpływa na to, że po ukończeniu kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza na jednej uczelni uzyskuje się kwalifikacje do pracy jako pedagog szkolny, a na innej nie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o uśrednienie etatu wicedyrektora, któremu Organ Prowadzący ustalił pensum 7. Przydział godzin na rok szkolny 2017/2018: 7 godzin j. polskiego oraz 8 godzin świetlicy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o poradę dotyczącą świadczenia kompensacyjnego. Na okres roku szkolnego 2013/14, tj. od dnia 01.09.2013 do 31.08.2014 został nauczycielowi udzielony urlop zdrowotny. W maju 2014 r. nauczyciel ukończył 55 lat i nabył prawo do ubiegania się o świadczenie kompensacyjne. Jakich formalności powinien dopełnić ten nauczyciel w stosunku do zakładu pracy, jakim jest szkoła? Jakie obowiązki, w tym zakresie, spoczywają na dyrektorze?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielce publicznego przedszkola przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze 35 dni roboczych w momencie złożenia wypowiedzenia z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia w dniu 30.09.2017 r. gdy: wykorzystała urlop macierzyński i urlop rodzicielski w roku 2016, a rok 2017 zaczęła od zwolnień L-4, a później korzystała z urlopu wychowawczego do dnia 31.08.2017 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe