Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Uczeń klasy III szkoły podstawowej ma 8 godzin nauczania indywidualnego, czy w tych godzinach powinien być j. angielski?
W indywidualnym nauczaniu realizuje się obowiązkowe zajęcia edukacyjne wynikające z ramowego planu nauczania danego typu i rodzaju szkoły, dostosowane do potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych ucznia. Dyrektor szkoły, na pisemny wniosek wraz z uzasadnieniem nauczyciela prowadzącego zajęcia indywidualnego nauczania, może zezwolić na odstąpienie od realizacji niektórych treści nauczania objętych obowiązkowymi zajęciami edukacyjnymi, stosownie do możliwości psychofizycznych ucznia oraz warunków w miejscu, w którym są organizowane zajęcia indywidualnego nauczania.Tygodniowy wymiar godzin zajęć indywidualnego nauczania realizowanych z uczniem wynosi: 1) dla uczniów klas I–III szkoły podstawowej – od 6 do 8 godzin; 2) dla uczniów klas IV–VI szkoły podstawowej – od 8 do 10 godzin; 3) dla uczniów gimnazjum – od 10 do 12 godzin; 4) dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – od 12 do 16 godzin. Tygodniowy wymiar godzin zajęć indywidualnego nauczania dla uczniów klas I–III szkoły podstawowej realizuje się w ciągu co najmniej 2 dni, a dla uczniów, o których mowa w ust. 1 pkt 2–4 – w ciągu co najmniej 3 dni. Dyrektor szkoły może ustalić tygodniowy wymiar godzin zajęć indywidualnego nauczania wyższy niż maksymalny wymiar, tj. powyżej 8 godzin - za zgodą organu prowadzącego. Oznacza to że w indywidualnym nauczaniu obowiązuje realizacja wszystkich przedmiotów z ramowego planu nauczania, chyba, że w orzeczeniu (opinii) z poradni psychologiczno-pedagogicznej wynikają inne zalecenia.
Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 sierpnia 2014 r. w sprawie indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci i indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w malutkim przedszkolu niepublicznym, rada pedagogiczna, konkretniej spotkanie rady pedag. przed nowym rokiem szkolnym, może liczyć 2 osoby tj. przewodniczącego-dyrektora i 1 z nauczycieli? Bowiem drugi jest na długotrwałym zwolnieniu lekar.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Prowadzę niepubliczne przedszkole. Czy mogę mieć więcej dzieci w oddziale, czy poniższy przepis też mnie dotyczy?
„Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 sierpnia 2017 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania (Dz. U. z 2020 r., poz. 1520) zajęcia w punkcie lub zespole są prowadzone w grupach liczących od 3 do 25 dzieci, przy jednoczesnym jednoznacznym określeniu, że w punkcie przedszkolnym/zespole wychowania przedszkolnego nie może być więcej niż 25 dzieci”.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- W roku szkolnym 2017/2018 obowiązują nowe wzory arkuszy ocen dla uczniów klas pierwszych (MEN-I/37a/2). Jak powinniśmy postąpić w sytuacji, gdy w tym samym roku szkolnym dochodzi do nas uczeń do klasy, np.VII? Czy założyć mu należy arkusz obowiązujący obecnie dla uczniów klas VII (MEN-I/37/2), założony zgodnie z obowiązującym wzorem dla roku szkolnego 2011/2012, gdy uczniowie z tego rocznika rozpoczynali naukę w szkole?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy w statucie szkoły podstawowej muszą znaleźć się szczegółowe warunki, kryteria i sposób oceniania wewnątrzszkolnego uczniów(wewnątrzszkolne zasady oceniania), czy może to być oddzielny dokument?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Uprzejmie proszę o przykładowy statut szkoly podstawowej klasy I-III wraz z odziałami przedszkolnymi (dzieci w wieku 3-5 lat) dziękuję i pozdrawiam serdecznie
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe