Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Ponieważ wymienione zagadnienie dotyczy funkcjonowania szkoły (np. na podstawie statutu lub innych wewnętrznych regulacji), w tym sposobu załatwiania spraw, jeśli szkoła...

PORADA PRAWNA

17 listopada 2017 Nadzór pedagogiczny

Rodzice jednej z klas naszej szkoły zwrócili się do dyrektora z pisemną prośbą o odpowiedź dotyczącą wyciągniętych konsekwencji w stosunku do uczniów dezorganizujących pracę na lekcjach i przejawiających kontrowersyjne zachowania. W piśmie wyznaczyli dyrektorowi szkoły dwutygodniowy czas na udzielenie pisemnej odpowiedzi. Bardzo proszę o informację jaki w tej sytuacji termin na odpowiedź ma dyrektor. Proszę też o podanie podstawy prawnej.

Ponieważ wymienione zagadnienie dotyczy funkcjonowania szkoły (np. na podstawie statutu lub innych wewnętrznych regulacji), w tym sposobu załatwiania spraw, jeśli szkoła dysponuje majątkiem publicznym (jest szkołą samorządową, albo niesamorządową ale finansowaną z dotacji samorządowej), zapytania dotyczące tematyki przedstawionej w pytaniu są objęte dostępem do informacji publicznej i w związku z tym odpowiedź na nie powinna zostać udzielona bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie 14 dni (art. 4 ust. 1 pkt 5 w zw. z art. 6 ust. 1 pkt 3 lit d), art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, Dz.U, z 2016 r., poz. 1764). 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT