Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Tak, terminy takie są ustalone w przepisach ustawy. Nauczyciel rozpoczyna staż z początkiem roku szkolnego na swój wniosek skierowany do dyrektora szkoły, z tym że...

PORADA PRAWNA

03 czerwca 2015 Awans zawodowy

Przyjęcie wniosku o rozpoczęciu stażu na nauczyciela mianowanego z dniem 01.09.2012r. i określenie długości stażu od 01.09.2012 do 31.05.2015r. jest prawidłowe, jeśli rok szkolny 2012/2013 rozpoczął się 03.09.2012r.?

Tak, terminy takie są ustalone w przepisach ustawy. Nauczyciel rozpoczyna staż z początkiem roku szkolnego na swój wniosek skierowany do dyrektora szkoły, z tym że nauczyciel stażysta rozpoczyna staż bez złożenia wniosku. Staż trwa w przypadku ubiegania się o awans na stopień: 1) nauczyciela kontraktowego – 9 miesięcy; 2) nauczyciela mianowanego i nauczyciela dyplomowanego – 2 lata i 9 miesięcy.

Podstawa prawna: 1. Karta Nauczyciela -ustawa z 26.01.1982 r. (ze zm.), w szczególności art. 9c, 9d; 2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 marca 2013 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT