Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Niestety w opisanej sytuacji nie ma możliwości, by uczeń realizował nauczanie indywidualne na terenie szkoły. Jest jednak pewne wyjście z tej sytuacji, ale wymaga ono: 1. ...

PORADA PRAWNA

10 października 2017 Prawo oświatowe

Przepraszam, mój błąd. Uczeń klasy IV otrzymał orzeczenie o potrzebie indywidualnego kształcenia od 29.09. 2017r. do końca roku szkolnego. Uczeń miał to samo orzeczenie w klasach I,II i III technikum a w IV uzyskał je dopiero pod koniec września, co stwarza problem dla szkoły i ucznia ponieważ nie możemy realizować zajęć w szkole. Chłopak wolałby przychodzić do szkoły aby utrzymać kontakt z rówieśnikami, dodam iż stanowisko rodziców w tej sprawie jest takie samo dlatego próbujemy im pomóc i znaleźć jakiś przepis, który umożliwi mu uczęszczanie na nauczanie indywidualne do szkoły.

Niestety w opisanej sytuacji nie ma możliwości, by uczeń realizował nauczanie indywidualne na terenie szkoły. Jest jednak pewne wyjście z tej sytuacji, ale wymaga ono:

1. zrezygnowania z nauczania indywidualnego – czyli wycofania ze szkoły orzeczenia i poinformowania o tym poradni psychologiczno-pedagogicznej (przez rodziców lub pełnoletniego ucznia)
2. złożenia w PPP wniosku o wydanie OPINII w sprawie potrzeby objęcia ucznia zindywidualizowaną ścieżką kształcenia

Nieco inną możliwość daje rozporządzenie MEN z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz.U. z 25 sierpnia 2017 r. poz. 159). Proszę wnikliwie zapoznać się z treścią § 12. ust. 1-10 dotyczącą zindywidualizowanej ścieżki kształcenia, by potem przedstawić to uczniowi i jego rodzicom. Uważam, że dyrektor szkoły mógłby też wesprzeć rodziców uczestnicząc wspólnie z nimi w konsultacji w/w możliwości z pracownikami PPP.
 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT