Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Ponieważ staż zakończy się po zmianie przepisów o awansie zawodowym i sprawozdanie jest sporządzane po zakończeniu stażu, nauczyciel opracuje je zgodnie z rozporządzeniem...

PORADA PRAWNA

16 października 2018 Awans zawodowy

Proszę o wyjaśnienie przypadku związanego z uzyskaniem stopnia awansu zawodowego: nauczyciel kontraktowy zakończy staż na stopień nauczyciela mianowanego początku listopada 2018 r.; Pytania: 1. Czy sprawozdanie pisze zgodnie z zapisami rozporządzenia z 26.07.2018 r., czy zgodnie z rozporządzeniem, według którego pisał plan rozwoju zawodowego? 2. Czy należy mu zrobić ocenę dorobku zawodowego czy ocenę pracy (wg nowego rozporządzenia)? 3. Do kiedy składa wniosek o wszczęcie postępowania egzaminacyjnego: do końca grudnia, a egzamin odbywa się przed 1.09.2019 r? 4. Czy egzamin odbywa się na "starych" zasadach, czy na nowych?

Ponieważ staż zakończy się po zmianie przepisów o awansie zawodowym i sprawozdanie jest sporządzane po zakończeniu stażu, nauczyciel opracuje je zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli, Dz.U. z 2018 r., poz. 1574 w ciągu 7 dni w terminie 7 dni od dnia zakończenia stażu. Nauczyciel będzie podlegał ocenie pracy – art. 6a ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm.
Wniosek o wszczęcie postępowania egzaminacyjnego składa się w roku otrzymania co najmniej dobrej oceny pracy, czyli do końca grudnia – art. 9d ust. 7 KN. Egzamin będzie się odbywał na nowych zasadach, a stopień awansu powinien zostać nauczycielowi nadany do 30 czerwca 2019 r. - art. 9b ust. 3 KN.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT