Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W publicznej jednostce oświatowej powinność funkcjonowania biblioteki ustanawia art. 67 ust. 1 pkt 2 UoSO; obowiązku takiego nie ma w placowkach niepublicznych. Skontrum...

PORADA PRAWNA

13 września 2015 Prawo oświatowe

Proszę o najnowszą i najaktualniejszą podstawę prawną do funkcjonowania biblioteki szkolnej. Co ile lat w szkole powinno być skontrum?

W publicznej jednostce oświatowej powinność funkcjonowania biblioteki ustanawia art. 67 ust. 1 pkt 2 UoSO; obowiązku takiego nie ma w placowkach niepublicznych. Skontrum zasobów, do których czytelnicy mają wolny dostęp, przeprowadza się co najmniej raz na 5 lat, o ile uczniowie mają do dyzpozycji takie materiały. Jeżeli zbiory nie przekraczają 100 tysięcy jednostek ewidencyjnych, skontrum powinno być przeprowadzone co najmniej raz na 10 lat, a jeśli zbiory przekraczają 100 tysięcy jednostek ewidencyjnych, kontrolę prowadzi się w sposób ciągły (§ 31 rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 29 października 2008 r. w sprawie sposobu ewidencji materiałów bibliotecznych, Dz. U. z 2008 r. Nr 205, poz. 1283).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT