Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Prosiłbym o wyjaśnienie jak ma wyglądać procedura przekształcenia publicznej sześcioklasowej szkoły w ośmioklasowa, ale prowadzoną przez Stowarzyszenie?
Na podstawie projektowanych przepisów art. 119 i art. 120 - 121 ustawy przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?nr=1031) z dniem 1 września 2017 r. z mocy prawa dotychczasowa sześcioletnia szkoła podstawowa stanie się ośmioletnią szkołą podstawową. Gmina w uzgodnieniu ze stowarzyszeniem będzie uprawniona do zmiany ustalonego obwodu, a stowarzyszenie do dnia 31 stycznia 2017 r. będzie mogło złożyć oświadczenie o rezygnacji z obwodu. Stowarzyszenie, które zamierza dalej prowadzić szkołę podstawową po reformie, będzie miało termin do dnia 30 czerwca 2017 r., na przedłożenie wójtowi (burmistrzowi, prezydentowi miasta): 1) wykazu nauczycieli przewidzianych do zatrudnienia w publicznej ośmioletniej szkole podstawowej, zawierającego imiona i nazwiska nauczycieli oraz informację o ich kwalifikacjach; 2) projektu aktu założycielskiego publicznej ośmioletniej szkoły podstawowej oraz projektu statutu tej szkoły, dostosowane do przepisów ustawy Prawo oświatowe; 3) zobowiązania do zapewnienia warunków działania szkoły publicznej, w tym bezpiecznych i higienicznych warunków nauki, wychowania i opieki, oraz zobowiązania do przestrzegania przepisów dotyczących szkół publicznych. Na wniosek stowarzyszenia powyższy termin będzie mógł zostać wydłużony maksymalnie do 31 lipca 2017 r. Nieprzedłożenie ww. dokumentów w ustawowym lub przedłużonym terminie będzie skutkowało przekształceniem szkoły z dniem 1 września 2017 r. w ośmioletnią szkołą podstawową obejmującą strukturą organizacyjną klasy I–VI oraz jej likwidacją z dniem 31 sierpnia 2018 r.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy jest możliwość, by uczeń uczył się drugiego języka np. hiszpańskiego poza szkołą, nie uczęszczając na zajęcia z języka np. rosyjskiego, który jest obowiązkowy w szkole?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy może Rada Gminy zwolnić wszystkie dzieci z opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego? Czy to jest zgodne z prawem?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Od 2013-2016 prowadziłam punkt przedszkolny. We wrześniu 2016 przekształcony został w przedszkole niepubliczne. Teraz okazuje się, że nie mamy ŻADNEJ dokumentacji z tych lat! Dokumenty od września 2016 mam normalnie. Musiała się gdzieś zapodziać podczas przeprowadzki. Jestem w szoku… Proszę o poradę jak postępować w sprawie zaginionej dokumentacji.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jaką informację należy umieścić w IPET, aby wynikało z niego, że ze względu na indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne oraz możliwości psychofizyczne dziecka, występuje brak możliwości realizacji przygotowania do posługiwania się językiem obcym?
Czy taki zapis jest wystarczający, aby dziecko nie miało obowiązku realizacji przygotowania do posługiwania się językiem obcym?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy w przedszkolu niepublicznym integracyjnym w przypadku uczęszczania do grupy integracyjnej dziecka z niepełnosprawnością ruchową konieczne jest zatrudnienie nauczyyciela wspomagającego czy wystarczy pomoc nauczyciela?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe