Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Prosiłbym o interpretację zmieniających się przepisów dotyczących zatrudniania i kwalifikacji nauczycieli : języków obcych, katechetów i zajęć specjalistycznych.
Od maja 2016 r. nie toczą się prace nad projektem nowelizacji rozporządzenia MEN z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli. Według założeń projektu w przypadku nauczycieli:
- języków obcych – mogliby ich uczyć w przedszkolach i klasach I – III szkół podstawowych nauczyciele, którzy na studiach wyższych na kierunku pedagogika ukończyli dodatkową specjalność z języka obcego albo specjalność pedagogika w zakresie nauczania języka obcego w przedszkolu lub klasach I – III,
- religii – nie są projektowane żadne zmiany merytoryczne kwalifikacji,
- zajęć specjalistycznych – przewiduje się wyraźne sformułowanie, że specjaliści zatrudniani w przedszkolach muszą mieć te same kwalifikacje, co zatrudniani w szkołach.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jakie przepisy regulują zagadnienie zatrudnienia rodziny przez dyrektora szkoły. Z mojej wiedzy wynika, że dyrektor nie może zatrudniać rodziny, ale co rozumiemy pod pojęciem rodziny? Czy są to osoby najbliżej spokrewnione, czy chodzi też o bardzo dalekie pokrewieństwo?
- Jestem dyrektorem Zespołu Szkół zatrudnionym na podstawie art. 36 ust.2 ustawy z dnia 7 września 1991 o systemie oświaty ( Dz.U. z 2016 r., poz.1943 z późn.zm) czyli tzw. menadżer. Wystąpiłam do organu prowadzącego o dokonanie oceny pracy i otrzymałam odpowiedz : "Przepisy prawa oświatowego nie przewidują możliwości dokonania oceny pracy dyrektora szkoły niebędącego nauczycielem". Czy rzeczywiście nie mogę wystąpić o dokonanie oceny mojej pracy ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nowe prawo oświatowe art.239 z 2016 r. pozwala zatrudnić osobę, która ma umowę do końca sierpnia? Chodzi o zatrudnienie z 8-klasowej szkole podstawowej.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Palacz rozpoczyna pracę od godziny 4.00 do 12.00 od poniedziałku do piątku. Obsługuje piec na paliwo stałe (koks). Czy czas pracy (40 godzin) odpowiada wymogom Kodeksu pracy? Czy potrzeba jest zatrudnienia drugiego palacza?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy zatrudnienia nauczyciela z gimnazjum w szkole podstawowej. Gmina nasza nie podjęła decyzji w sprawie sieci szkół w związku z czy gimnazjum zostaje wygaszane. Pytanie: Jaki rodzaj umowy muszę zawrzeć z nauczycielem (czas określony czy nieokreślony) z gimnazjum jeśli zatrudniam go na kilka godzin. Zaznaczę, że nauczyciele ci nadal są zatrudnieni w swojej macierzystej jednostce?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe