Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracuję w Punkcie przedszkolnym o profilu dla dzieci z autyzmem. W połowie grudnia odbędzie się w naszej placówce ewaluacja zewnętrzna (problemowa). Już teraz wiadomo, że urzędniczki z kuratorium nie widzą wielkiej różnicy pomiędzy punktem a przedszkolem. W związku z tym mam dwa pytania: 1. Czy w punkcie przedszkolnym musi działać rada pedagogiczna? 2. Czy w punkcie przedszkolnym można realizować awans zawodowy?
Organy punktu przedszkolnego określa dokument organizacji placówki, który może ale nie musi przewidywać działania rady pedagogicznej – żaden przepis nie przewiduje takiego wymogu (§ 6 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 sierpnia 2017 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania, Dz.U. z 2017 r., poz. 1657). W gminnym punkcie przedszkolnym nauczyciele z racji zatrudnienia przez dyrektora przedszkola lub szkoły podstawowej są członkami rady pedagogicznej tego przedszkola lub szkoły i biorą udział w zebraniach rady pedagogicznej przedszkola lub szkoły (art. 32 ust. 8, art. 69 ust. 1 i 5 PO). Aktualnie nauczyciele punktu przedszkolnego nie są objęci regulacjami ustawy KN, a w związku z tym nie realizują awansu zawodowego, za wyjątkiem nauczycieli pracujących w samorządowych punktach przedszkolnych, którzy są zatrudniani przez dyrektora publicznego przedszkola lub szkoły (art. 1 w zw. z rozdziałem 3a KN, art. 32 ust. 8 PO). Procedurze awansowej będą mogli podlegać od dnia 1 września 2018 r. - znowelizowany art. 91b ust. 2 pkt 4 KN będzie odsyłał do stosowania art. 9a – 9h KN do nauczycieli zatrudnionych w innych formach wychowania przedszkolnego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o zamieszczenie wzorów arkuszy (druków) kontroli w nadzorze pedagogicznym i kontroli zarządczej w zespole szkolno-przedszkolnym (przedszkole - 2 grupy dzieci wiek od 3-6 lat) ze stołówką oraz szkoła podstawowa kl. I-VI.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor przedszkola niepublicznego może napisać jedno sprawozdanie z nadzoru pedagogicznego na koniec roku szkolnego, podsumowujące cały rok szkolny, czy musi napisać dwa (jedno po I semestrze, a drugie po II semestrze?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Jak odnotować prawidłowo kontrolę dziennika lekcyjnego? Czy jako dyrektor powinnam też w dzienniku złożyć podpis z kontroli?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Jestem emerytem, jednocześnie dyrektorem niepublicznego przedszkola w związku z czym do ZUS-u odprowadzam tylko składkę zdrowotną. Czy tę składkę mogę pokrywać z dotacji, bo zaznaczam, że w składkach odprowadzanych do Zus od wszystkich pracowników, jest również moja składka zdrowotna i w czasie kontroli zarzucono mi, że nie powinna ona być pokrywana z dotacji.
- Uczeń nie stawił się na egzaminie poprawkowym. Czy ma prawo do warunkowej promocji, jeśli ma jedną ocenę niedostateczną, nie korzystał wcześniej z tego prawa i przedmiot jest nauczany w klasie programowo wyższej?
Czy wpisujemy w arkusz ocen, informację, że uczeń nie stawił się na egzaminie poprawkowym? Czy wpisujemy tylko ocenę?
Jeśli uczeń przedstawił zwolnienie lekarskie i ma wyznaczony drugi termin egzaminu poprawkowego, to czy w takim wypadku wpisujemy go do dziennika lekcyjnego, czy czekamy do wyniku egzaminu?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe