Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik obsługi dozorca pracujący na pełnym etacie (8 godzin dziennie, 40 godzin tygodniowo) z dniem 26.11.2021 r. chce przejść na emeryturę. Ma niewykorzystany urlop wypoczynkowy w wymiarze 17 dni. Czy można udzielić mu urlopu na godziny, np. po 4 godziny dziennie, a za pozostałość wypłacić ekwiwalent?
Powyższe rozwiązanie jest nieprawidłowe. Na podstawie art. 1542 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2020 r., poz. 1320 ze zm.) urlopu udziela się w dni, które są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi czasu pracy pracownika w danym dniu. Urlopu należy udzielać w pełnych dniach roboczych. Wyjątkowo udzielenie pracownikowi urlopu w dniu pracy w wymiarze godzinowym odpowiadającym części dobowego wymiaru czasu pracy jest dopuszczalne, gdy część urlopu pozostała do wykorzystania jest niższa niż pełny dobowy wymiar czasu pracy pracownika w dniu, na który ma być udzielony urlop (art. 1542 § 4 KP). Natomiast taka sytuacja nie występuje w przypadku pracownika zatrudnionego na pełen etat.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam! Mam pytanie - czy wszyscy pracownicy szkoły (także obsługi i administracji) muszą być przeszkoleni w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy mogę dyscyplinarnie w trybie natychmiastowym zwolnić nauczyciela dyplomowanego u którego badanie trzeźwości wykazało wykroczenie. badanie prowadziła policja w szkole w czasie zajęć tego nauczyciela.jakie procedury powinienem wszcząć i jakie instytucje poinformować? prosze o wzór pisma zwalniajacego z podstawą prawną
- Nowozatrudniony nauczyciel zatrudniony od 1.09.2017 nie stawił się do pracy. W ciągu 7 dni nie usprawiedliwił swojej nieobecności, w związku z czym umowa wygasa. Proszę o informację co powinno zawierać jego świadectwo pracy w pozycjach: dotyczącej okresu zatrudnienia i dotyczącej przyczyny ustania stosunku pracy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W naszej szkole (obecnie podstawowej z wygaszanymi klasami gimnazjalnymi) dla dwojga nauczycieli w przyszłym roku szolnym braknie godzin do pełnego wymiaru (np. 12/18 i 9/18). Oboje są potencjalnymi emerytami - jeden z art 88 KN, a drugi świadczenie kompensacyjne. Jeśli odmówią od 01 09. 2018 dalszej pracy i przeniesienia w stan nieczynny to przy przejściu na emeryturę należy im się odprawa 6+3 miesiące?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o listę spraw objętych obowiązkiem prowadzenia metryki.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe