Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Pracownicy z uwagi na część etatu przysługuje część urlopu, jak to zostało wyliczone w odpowiedzi głównej. Co prawda 13 dni x 8h daje nam 104 h i z uwagi na...

PORADA PRAWNA

15 listopada 2022 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Pracownica pracuje codziennie 4h i ma pół etatu (4h dziennie, przez 5 dni w tygodniu, to jest 20h w tygodniu). Przysługuje jej 26 dni urlopu (pracuje dłużej niż 10 lat). Czy z racji tego, że pracuje codziennie, to nie przysługuje jej 26 dni urlopu z uwagi na to, że urlop przyznajemy godzinowo? Jej przysługuje 104 godziny urlopu i jeśli podzielimy to przez 4h to wychodzi 26 dni. Czy należy to liczyć w ten sposób?

Pracownicy z uwagi na część etatu przysługuje część urlopu, jak to zostało wyliczone w odpowiedzi głównej. Co prawda 13 dni x 8h daje nam 104 h i z uwagi na wykorzystywanie w czasie urlopu jedynie 4h dziennie i tak de facto urlop będzie trwał 26 dni, jednakże nie liczymy tego w ten sposób, bo to nie będzie 26 8-godzinnych dnia a jedynie 26 4-godzinnych dni urlopu. Urlop pracownika zatrudnionego na część etatu zawsze wyliczamy i udzielamy w godzinach. Udzielamy w tylu godzinach danego dnia ile pracownik miał wypracować.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT