Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne  Osoba, która nie ukończyła studiów podyplomowych, nie posiada jeszcze kwalifikacji nauczyciela i dlatego nie może być zatrudniona na stanowisku pedagogicznym w...

PORADA PRAWNA

09 października 2017 Awans zawodowy

Osoba została zatrudniona w Niepublicznym Przedszkolu od dnia 1.września 2017roku na stanowisko asystenta nauczyciela. Od dnia 1 października podjęła naukę na studiach podyplomowych 1) przygotowanie pedagogiczne , 2) edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. W związku z powyższym od dnia 1 października została zatrudniona na stanowisku nauczyciela. Czy taka sytuacja pozwala jej na robienie awansu zawodowego na nauczyciela kontraktowego?

 Osoba, która nie ukończyła studiów podyplomowych, nie posiada jeszcze kwalifikacji nauczyciela i dlatego nie może być zatrudniona na stanowisku pedagogicznym w przedszkolu oraz nie może awansować, w tym nie odbywa stażu (art. 91b ust. 2b w zw. z art. 10 ust. 5 pkt 5, art. 9b ust. 1 KN).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT