Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne  Zgodnie z art. 64 ust. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982r.- Karta Nauczyciela nauczycielom zatrudnionym w szkołach, w których nie są przewidziane ferie szkolne,...

PORADA PRAWNA

06 czerwca 2024 Kadry

Od 27.11.2023 r. został zatrudniony nauczyciel w przedszkolu w pełnym wymiarze godzin. Przedszkole jest placówką nieferyjną. Ile należy się urlopu wypoczynkowego nauczycielowi za rok 2023 jeśli z ostatniego świadectwa pracy wynika, że w poprzednim przedszkolu była zatrudniona do 25.11.2023 r. wykorzystała 24 dni ( 192 h ) urlopu wypoczynkowego za rok 2023.

 

Zgodnie z art. 64 ust. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982r.- Karta Nauczyciela nauczycielom zatrudnionym w szkołach, w których nie są przewidziane ferie szkolne, przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów.

Nauczyciel pracujący od 27.11.2023 w przedszkolu ma za rok 2023 prawo do urlopu w wymiarze: 35x1/12= 3 dni (o ile jest zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy).

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT