Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Plany nadzoru pedagogicznego 2023/2024
- Wzory dokumentów kontrolnych 2023/2024
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego 2022/2023
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od 1 września 2022 r. zatrudniliśmy pomoc administracyjną na umowę na czas określony, która poinformowała 22 listopada 2022 r., że jest w ciąży. Musimy jej przedłużyć umowę do dnia porodu? Jak w takim wypadku wygląda sytuacja z urlopem macierzyńskim?
O tym, czy mowa przedłuży się do porodu decydować będzie to, ile trwa ciąża. Jeśli na dzień zakończenia umowy ciąża ma przynajmniej 13 tygodni, to umowa przedłuży się do porodu.
Wynika to z art. 177 § 3 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2021 r., poz. 1762), zgodnie z którym umowa o pracę zawarta na czas określony albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.
Jeśli umowa przedłuży się do dnia porodu, to za pierwszy dzień urlopu macierzyńskiego zapłaci pracodawca, a potem ZUS przejmie wypłatę zasiłku macierzyńskiego za okres urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy należy wypłacić ekwiwalent za urlop wypoczynkowy nauczycielowi, który 31.12.2010r odszedł na emeryturę,(zwolnił się), a następnie od 04.01.2011 został ponownie zatrudniony w tej samej szkole na umowę o pracę w wymiarze 9/18?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mała szkoła, bez zastępcy dyrektora. Dyrektor – dwumiesięczne zwolnienie lekarskie.
Czy nauczyciel powołany do zastępowania dyrektora w razie jego nieobecności ma prawo podpisywać dokumenty typu: umowy, projekt arkusza organizacyjnego, PPK? Jakie upoważnienia dyrektor powinien przygotować dla tego nauczyciela?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Z racji ze zmniejszeniem liczby oddziałów w szkole nauczyciel otrzymał pismo w sprawie ograniczenia zatrudnienia nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania (do 11/18). Nie wyraził zgody i zapowiedział założenie sprawy w sądzie. Czy w sądzie dyrektor będzie musiał przedstawić kryteria wyboru tego a nie innego nauczyciela?
- Proszę o informację ile należy się urlopu wypoczynkowego pracownikowi obsługi, który ma udokumentowane 15 lat pracy ale pracuje na 1/2 etatu. Podobną sytuację mam w placówce nieferyjnej nauczyciel posiada 20 lat pracy i pracuje na 1/2 etatu. Ile dni urlopu należy się każdemu z pracowników?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciela mianowanego, który będzie przebywał od września 2015 w stanie nieczynnym (nauczyciel we wrześniu się obroni i nabędzie uprawnienia do pracy w przedszkolu) będzie można od października 2015 z art. 18 KN przenieść do przedszkola?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe