Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Obecnie w szkole zatrudnionych jest 4 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Trzech ma wyższe wykształcenie oraz ukończone studia podyplomowe, 2 z nich jest nauczycielami dyplomowanymi jeden w trakcie stażu na nauczyciela dyplomowanego. Jeden nauczyciel jest po SN , jest nauczycielem mianowanym , ma 35 lat pracy i w 2019r. ukończy 56 lat. Nauczyciel po SN zwrócił się do dyrektora z prośbą o nie uwzględnianie go w projekcie organizacyjnym na rok szkolny 2018/2019 ponieważ planuje przejść na świadczenie kompensacyjne i chce odejść z art. 20 KN. Pragnę zaznaczyć, że w obecnym roku szkolnym i w roku szkolnym 2018/2019 są i będą 3 oddziały (w latach poprzednich były 4 oddziały). Proszę o podstawę prawną , czy nauczyciel może skorzystać z art. 20 KN i czy mogę go nie planować w projekcie. Dziękuję za pomoc
Nauczyciel, który odchodzi z pracy na własną prośbę w sytuacji, gdy w szkole nie zachodzą zmiany organizacyjne (nie zmniejsza się liczba godzin ani oddziałów) nie może zostać zwolniony na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. z powodu częściowej likwidacji szkoły, zmian organizacyjnych powodujących zmniejszenie liczby oddziałów w szkole lub zmian planu nauczania uniemożliwiających dalsze zatrudnianie nauczyciela w pełnym wymiarze zajęć. Z kolei zapowiedź odejścia z pracy powoduje, że dyrektor może nie planować godzin dla tego nauczyciela w arkuszu organizacyjnym, ponieważ musiałby dla niego przewidywać 0 godzin - § 17 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 marca 2017 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli, Dz.U. z 2017 r., poz. 649 ze zm.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Gimnazjum, którym kieruję z dniem 1 września 2017 zostanie włączone do ośmioletniej szkoły podstawowej. Z dniem 31.08.2017 upływa okres na jaki powierzono mi stanowisko dyrektora gimnazjum. Dyrektor szkoły podstawowej do której zostanie włączone gimnazjum zaproponował mi stanowisko nauczyciela w tej szkole. W związku z tym, kto przekazuje mi pisemną informację o której mowa w art. 236 ustawy z 14 grudnia 2016 Przepisy wprowadzające ustawę Prawo oświatowe?
- Czy nauczyciel zatrudniony na zastępstwo za nieobecnego nauczyciela w okresach: od 7.01.2015 do 13.02.2015 i od 02.03.2015 do 27.03.2015 nabył prawo do urlopu wypoczynkowego i czy należy mu wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi, który był zatrudniony w okresie przed 31.12.2008 r., należy w świadectwie pracy w pkt 6.12. wpisać okres wykonywania pracy w szczególnych warunkach, np. „1.09.1996 r.–31.12.2008 r. – nauczyciel”?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracodawca może nie wyrazić zgody na korzystania z dni opieki nad dzieckiem, które nie ukończyło 14 lat, w terminie wskazanym przez pracownika jeżeli jest uzasadniona przyczyna np. dużo nauczycielek chce skorzystać w ostatnim tygodniu nauki przed świętami lub bardzo duża absencja pracowników w tym okresie ze względu na L-4.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W jaki sposób - przede wszystkim z jaką datą, przekształcić nauczycielom mianowanym i dyplomowanym stosunek pracy na czas nieokreślony na stosunek pracy na podstawie mianowania, w następujących przypadkach: 1. Pracownik w dniu zatrudnienia był już nauczycielem mianowanym/dyplomowanym. Zawarto z nim umowę na czas określony, a po upływie czasu na który była zawarta, zawarto następną na czas nieokreślony. Przykład: Umowa zawarta z pracownikiem w dniu 26.08.2010 na czas określony od 01.09.2010 do 31.08.2011. Po tym okresie umowa zawarta w dniu 19.08.2011 na czas nieokreślony od 01.09.2011. 2. Pracownik w dniu zatrudnienia był już nauczycielem mianowanym/dyplomowanym. Zawarto z nim umowę na czas określony (w pełnym wymiarze), a po upływie czasu na który była zawarta, kolejną (w pełnym wymiarze). Nie ma umowy na czas nieokreślony - czy jest to sytuacja dopuszczalna?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe