Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Obecnie nauczyciel jest zatrudniony w dwóch szkołach. Od 1.09.2017r. w szkole, w której dopełniał etat będzie miał podstawowe zatrudnienie (20/18 etatu), natomiast musi rozwiązać stosunek pracy w drugiej szkole. W szkole drugiej pracuje 14 lat na czas nieokreślony w niepełnym wymiarze czasu pracy, jest nauczycielem dyplomowanym. W jakiej formie powinien rozwiązać umowę o pracę, aby przysługiwała mu odprawa. Proszę o podstawę prawną.
Nie ma możliwości uzyskania jakiejkolwiek odprawy związanej z zakończeniem stosunku pracy rozwiązywanego przez nauczyciela. Odprawy przysługują jedynie w przypadku, gdy to pracodawca rozwiązuje stosunek pracy, głównie z przyczyn leżących po stronie szkoły, np. likwidacja szkoły, zmiany organizacyjne, itp. Dotyczy to zarówno nauczycieli mianowanych, jak i zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.
Nauczyciel zatrudniony w niepełnym wymiarze na czas nieokreślony, może rozwiązać umowę na podstawie art. 27 ust. 1 Karty Nauczyciela (za 3-miesięcznym wypowiedzeniem) lub na podstawie art. 23 ust. 4 pkt. 1 w związku z art. 27 ust. 3 Karty Nauczyciela (za porozumieniem stron).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczycielowi pracującemu w pełnym wymiarze czasu pracy przysługuje 2 dni opieki nad zdrowym dzieckiem do 14 roku życia jeżeli współmałżonek jest rolnikiem i płaci składki KRUS? Jaka jest podstawa prawna?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ile godzin dziennie powinien pracować w szkole wicedyrektor i kierownik świetlicy? Obecnie mój wicedyrektor (który został po poprzedniczce) twierdzi, że obowiązuje go Karta Nauczyciela i nielimitowany czas pracy. Ponieważ zatrudniony jest jako wychowawca świetlicy, przebywa zatem w szkole 26 godzin tygodniowo.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony na czas nieokreślony przebywa na urlopie bezpłatnym od 1.01. do 30.06. Ile urlopu wypoczynkowego należy się nauczycielowi przy założeniu ze będzie efektywnie pracował na całym etacie od lipca do grudnia. Poproszę o sposób wyliczenia.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Wszyscy pracownicy /nauczyciele/ maja aktualne okresowe szkolenia BHP czy pracodawca może dodatkowo "zmusić" pracowników do uczestnictwa w zajęciach pierwszej pomocy medycznej? / podstawa prawna/
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka j. polskiego zatrudniona jest na umowę na czas nieokreślony w szkole podstawowej (z oddziałem gimnazjalnym). Ze względu na brak godzin chcę ją przenieść do świetlicy od 1 września 2019 r. W jaki formalny sposób należy to zrobić? Dodam, że do 22 kwietnia 2019 przebywa na urlopie macierzyńskim, od 23 kwietnia 2019 na urlopie rodzicielskim, który będzie trwał do 24 czerwca 2019 r. (resztę przejmie ojciec dziecka).
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe