Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Niepubliczny punkt przedszkolny nie funkcjonował z powodu braku dzieci przez miesiące, a następnie jego działalność została wznowiona. Czy i jak wypełnić dziennik za okres tych dwóch miesięcy?
Za czas nieobecności uczniów nie dokonuje się wpisów w dzienniku, skoro nie ma podstaw do odnotowania obecności oraz przebiegu zajęć (§ 12 rozporządzenia MEN z dnia 31 sierpnia 2010 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania, Dz. U. z 2010 r. Nr 161, poz. 1080).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- We wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola widnieje zapis "wnioski przyjmowane są w sekretariacie przedszkola w terminie od... do...". Czy komisja powinna rozpatrzyć wniosek który wpłynął po terminie, ale wysłany został w ostatnim dniu przyjmowania wniosków (data stempla pocztowego)?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy ulgi podatkowej pracowników otrzymujących świadczenie z ZFŚS, a zatrudnionych w kilku zakładach pracy. Które z poniższych postępowań jest prawidłowe?
Czy mamy obowiązek (lub też prawo) żądać od pracownika podawania danych o wysokości pobieranych świadczeń u innych pracodawców z ZFŚS w celu ustalenia jaka część ulgi podatkowej została tam wykorzystana i uwzględnienia tej informacji przy opodatkowaniu świadczeń wypłacanych przez nas?
Czy każdy pracodawca stosuje swój limit, a pracownik w rozliczeniu rocznym rozlicza się z podatku i ewentualnie dopłaca różnicę, jeśli w ciągu roku okazało się, że pobrał świadczenia na kwotę przekraczającą ulgę podatkową?
Inne Przeczytaj odpowiedź - Moje pytanie dotyczy częstości wykonywania badań sanitarno-epidemiologicznych u nauczycieli i pracowników niepedagogicznych zatrudnionych w szkole. Jak często powinno się je wykonywać? W rozporządzeniu spotkałam się z określeniem, że w trzech przypadkach: zaczynając pierwszą pracę, po przebytej chorobie zakaźnej oraz u kolejnego pracodawcy. Jeden lekarz medycyny pracy twierdzi, że co dwa lata, drugi, że co rok. Pytam o podstawę prawną, ale nie uzyskuję odpowiedzi. Jak to powinno być właściwie?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem szkoły niepublicznej. Nie powołałam ABI. Jakie zbiory muszę zgłosić do GIODO?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- W placówce jest dyrektor, nie ma wicedyrektora oraz kierownika. Dyrektor został wezwany do sądu jako świadek w sprawie. Czy na czas swojej nieobecności może wyznaczyć nauczyciela p.o. dyrektora poprzez zarządzenie dyrektora?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe