Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nawiązując do poprzedniej wiadomości dokładnie sprawdzilam lata pracy nauczyciela który złożył wniosek o urlop dla poratowania zdrowia i niezgadza mi się art. 73 ust 2 KN. Nauczycielka rozpoczęła pracę 1.09.1982 do 7.09.1983 r w placówce nie oświatowej następnie od 1.09.1983 do chwili obecnej pracuje w zawodzie nauczyciela. Urodziła się 1961 r i na dzień dzisiejszy ma ogółem pracy 39 lat 2 mies. 28 dni, a w zawodzie nauczyciela pracuje 32 lata 10 mies i 8 dni. Zgodnie z art. 88 ust 1KN na dzień 31.12.2008 r nauczycielka miała 30 lat pracy w tym 20 lat w zawodzie nauczyciela i nabyła prawa do emerytury.dlatego też zgodnie z art. 73 ust 2 KN nie przysługuje jej prawo do urlopu dla poratowania zdrowia gdyż może złożyć wniosek o rozwiązanie stosunku pracy i przejść na emeryturę chociaż nie ma powszechnego wieku emerytalnego. Bardzo proszę o potwierdzenie moich informacji czy są zgodne z prawem. Jak powinno być zredagowane prawnie pismo odmowne w odpowiedzi na wniosek o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia. Do kogo to pismo powinno być skierowane?
KN nie przysługuje jej prawo do urlopu dla poratowania zdrowia gdyż może złożyć wniosek o rozwiązanie stosunku pracy i przejść na emeryturę chociaż nie ma powszechnego wieku emerytalnego. Bardzo proszę o potwierdzenie moich informacji czy są zgodne z prawem. Jak powinno być zredagowane prawnie pismo odmowne w odpowiedzi na wniosek o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia. Do kogo to pismo powinno być skierowane. Dziękuje
Nauczyciel, który posiada uprawnienie do wcześniejszej emerytury nauczycielskiej z art. 88 KN nie jest uprawniony do skorzystania z urlopu dla poratowania zdrowia, dlatego dyrektor powinien go poinformować, że odmawia udzielenia urlopu – dla celów dowodowych, najlepiej na piśmie, powołując się na art. 73 ust. 2 KN.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownik administracji złożył wniosek o urlop wychowawczy. 1. W ciągu jakiego okresu pracodawca musi udzielić takiego urlopu? 2. Czy w czasie urlopu wychowawczego pracownik może pracować w innej instytucji w wymiarze do ½ etatu? 3. Jakie są procedury ewentualnego powrotu pracownika do pracy? Ile wcześniej pracownik musi złożyć pracodawcy informację o powrocie do pracy? 4. Jaką najlepiej zawrzeć umowę o pracę z pracownikiem, który będzie go zastępował czy to będzie umowa o pracę na zastępstwo czy na czas określony. Jaki wpisać zapis ad. okresu zatrudnienia na umowie, czy to ma być np. do czasu powrotu Joanny Kowalskiej z urlopu wychowawczego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 1. Czy nauczycielce zatrudnionej na podstawie mianowania można wręczyć wypowiedzenie w trakcie urlopu macierzyńskiego?; 2. Czy nauczycielowi mianowanemu można wręczyć wypowiedzenie podczas przebywania na zwolnieniu lekarskim?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Co zrobić w sytuacji gdy były pracownik - emeryt pomimo monitów nie zgłosił się po pieniądze z ZFŚS?
- Zwracam się z prośbą o rozstrzygnięcie kwestii rozliczania dotacji. Czy jeśli nauczyciele pobierają wynagrodzenia za grudzień do 10 stycznia w następnym roku? Czy mogę rozliczyć ten wydatek jako koszt grudnia i ująć go do rozliczenia dotacji, czy powinnam sugerować się datą dokonania wydatku, jak w przypadku każdego innego wydatkowania, bądź zakupu? Czy są w sprawie rozliczania wynagrodzeń jakieś interpretacje, szczegółowe przepisy, lub orzecznictwo sądów?
- Czy nauczyciel wspomagający zatrudniony od 1 września 2018r na czas określony (1 rok)rozpoczyna staż na stopień nauczyciela kontraktowego
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe