Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka w 2017 roku złożyła do NFZ wniosek o leczenie sanatoryjne. W terminie od 31 marca 2018 roku do 21 marca 2018 roku NFZ wyznaczył jej pobyt w sanatorium. Czy w świetle nowych przepisów w sprawie udzielania nauczycielom urlopu dla poratowania zdrowia dyrektor szkoły może udzielić w/w nauczycielce urlopu dla poratowania zdrowia na czas pobytu w sanatorium? Proszę o podanie podstawy prawnej.
Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami Karty Nauczyciela, dyrektor szkoly udziela nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową na podstawie art. 73 ust. 1 pkt. 2 Karty Nauczyciela. Zgodnie z ust. 10j tego artykułu, urlopu dla poratowania zdrowia na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową dyrektor szkoły udziela na podstawie potwierdzonego skierowania, o którym mowa w art. 33 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, na okres ustalony w tym skierowaniu.
Natomiast, na podstawie art. 141 ustawy z dnia 27.10.2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych nauczycielom, którzy przed dniem 1 stycznia 2018 r. uzyskali orzeczenie o potrzebie udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia, udziela się tego urlopu na dotychczasowych zasadach.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W dniu 2 września 2019 r. nauczycielka (n-l mianowany) została zatrudniona w pełnym wymiarze. Forma nawiązania stosunku pracy - przez mianowanie. W dniu 30 września 2019 r. zawarta umowa została rozwiązana w drodze porozumienia stron. W roku 2019 nauczycielka nie pracowała w szkole (prowadziła własną działalność gospodarczą). Ostatnie zatrudnienie w szkole trwało do 31.08.2004 r. Czy nauczycielce należy wypłacić w wymiarze proporcjonalnym do okresu zatrudnienia ekwiwalent za urlop? Czy też biorąc pod uwagę zapis KN (art. 65), że prawo do pierwszego urlopu nauczyciel nabywa w ostatnim dniu poprzedzającym ferie, a prawo do drugiego i dalszych urlopów - w każdym następnym roku kalendarzowym ekwiwalentu nie należy wypłacać?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jakie kwalifikacje powinien posiadać nauczyciel który zatrudniony będzie jako nauczyciel wspomagający do dziecka z niepełnosprawnością sprzężoną - upośledzenie w stopniu umiarkowanym+autyzm?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który w 1991 r. ukończył Studium Nauczycielskie o specjalności nauczanie początkowe a następnie studia magisterskie na kierunku geografia posiada kwalifikacje do pracy w przedszkolu?
- Nauczyciel mianowany wygaszanego gimnazjum zatrudniony jest w pełnym wymiarze z uzupełnieniem etatu w innej szkole 3 godziny tygodniowo. Od pierwszego września 2017 r. będzie miał 8 godzin w gimnazjum i 10 w szkole podstawowej. Czy szkoła podstawowa może przenieść nauczyciela dekretem do swojej szkoły z uzupełnieniem etatu w gimnazjum 3 godz. tygodniowo? Zatrudnienie odwrócone ze względu na większą liczbę godzin w szkole podstawowej i proces wygaszania gimnazjum.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel posiadający orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym może realizować godziny ponadwymiarowe. Czy należy obniżyć jego pensum do 16 godzin tygodniowo?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe