Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka uczy j. niemieckiego (gimnazjum) ukończyła Kollegium Języków Obcych. Posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne. Zatem, czy w świetle obowiązujących nowych przepisów może uczyć tego przedmiotu w gimnazjum?
Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, tj. Rozporządzeniem MEN z 12.03.2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (...), kwalifikacje do nauczania języków obcych w gimnazjum posiada osoba, która ukończyła:
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jaki wymiar urlopu wypoczynkowego przysługuje nauczycielowi zatrudnionemu w szkole podstawowej feryjnej, który wszystkie godziny realizuje w oddziale przedszkolnym?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 października 2018 r., które zmienia rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. 2018 poz. 2140) obliguje do odbycia przez wszystkich pracowników szkoły obowiązkowego szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Jeżeli nauczyciel pracuje w dwóch szkołach to w każdej z nich powinien takie szkolenie odbyć, czy wystarczy tylko jedno? Jak długo ważne jest szkolenie?
- Czy nauczyciela zatrudnionego w wygaszanym gimnazjum na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony poniżej 1/2 etatu, przy braku godzin w roku 2018/2019 ze względów organizacyjnych przenosi się w stan nieczynny albo rozwiązuje umowę i wypłaca sześciomiesięczną odprawę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy od 20.01. do 14.02.2016 r. (26 dni) przebywa na zwolnieniu lekarskim w związku z wypadkiem. Ferie zimowe w szkole w bieżącym roku szkolnym trwają od 1.02. - 14.02.2016 r. 1. Kiedy należy nauczycielowi oddać 14 dniowy urlop za ferie zimowe. Bezpośrednio po zakończeniu ferii (np. 15 - 28.02.) czy można w okresie wakacji letnich?; 2. Nauczyciel 31 maja 2016 kończy staż na n-la mianowanego czy w związku z powyższym staż ulegnie przedłużeniu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel ma zadłużenie niealimentacyjne. Z wypłaconego z góry wynagrodzenia za październik została zachowana kwota wolna od potrąceń, pozostała została przekazana do komornika. Na koniec miesiąca nauczyciel otrzyma wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe. Czy z tego wynagrodzenia także mam dokonać potrącenia, a jeśli tak – to w jakiej części?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe