Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka po urlopie uzupełniającym, który będzie trwał do 12.04.2020 r.(urlop za rok 2018 w wymiarze 6 tygodni) chce rozpocząć urlop wychowawczy i planuje przebywać na nim do 31.08.2021 r. Obecnie ma jeszcze niewykorzystany urlop za okres ferii zimowych w 2020 r. Jak należy zaplanować urlop wychowawczy i czy należy uwzględnić urlop uzupełniający i w jakim wymiarze?
Prawo do urlopu wychowawczego ustalane będzie za 2020 r. dopiero po 31 sierpnia 2020 r., ponieważ potencjalnie może dojść do rezygnacji z urlopu wychowawczego i wykorzystania urlopu wypoczynkowego w czasie ferii letnich w sposób skutkujący brakiem nabycia prawa do urlopu uzupełniającego. W związku z tym prawo do urlopu uzupełniającego za 2020 r. należy ustalić najwcześniej 1 września 2020 r., zaś w praktyce może zostać udzielony po urlopie wychowawczym (art. 66 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215, Barański Andrzej, Rozwadowska-Skrzeczyńska Joanna, Szymańska Maria, Karta Nauczyciela. Komentarz, WKP 2018). Urlop wychowawczy rozpoczęty przed feriami letnimi musi zakończyć się w ostatnim dniu zajęć dydaktycznych w danym roku szkolnym, a więc prawidłowo powinien zostać udzielony do 25 czerwca 2021 r., zgodnie z art. 67c ust. 2 KN.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam, proszę o odpowiedź na następujące pytania: zatrudniam n-la na czas określony od 1.09.2008r.do 31.08.2009r(pierwsza umowa), 1.09.2009r. do 31.08.2010r.(druga umowa). Czy trzecia umowa bedzie zawarta automatycznie na czas nieokreślony(według mnie tak)? I drugie pytanie ile powinna wynosić przerwa między umowami(np. między drugą a trzecią) aby nie wpaść w pułapkę umowy na czas nieokreślony?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wzór powołania na stanowisko głównego księgowego w szkole.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w 2013 r. środki finansowe przeznaczone na doskonalenie zawodowe n-li nadal wynoszą 1% planowanych rocznych środków na wynagrodzenie n-li?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który ukończył studia podyplomowe "edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną" ma kwalifikacje do pracy w przedszkolu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W szkole zatrudniony jest organizator sportu posiadający legitymację trenera. Na terenie szkoły znajduje się Miejska Strefa Rekreacji Sportowej. Zajęcia z wychowania fizycznego obowiązkowe i pozalekcyjne typu SKS prowadzą nauczyciele z odpowiednimi kwalifikacjami. Czy organizator sportu z kwalifikacjami typu trener może prowadzić zajęcia sportowe z dziećmi poza zajęciami lekcyjnymi np. po południu, w sobotę lub i niedzielę?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe