Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka ma ukończoną Akademię Wychowania Fizycznego i uprawnienia do prowadzenia gimnastyki korekcyjnej. Czy do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej z dziećmi upośledzonymi w stopniu lekkim musi mieć oligofrenopedagogikę?
Do prowadzenia zajęć gimnastyki korekcyjnej z uczniem upośledzonym w stopniu lekkim nie jest potrzebne posiadanie uprawnień z zakresu oligofrenopedagogiki.
Oligofrenopedagogika wymagana jest m.in. w przypadku nauczycieli szkół specjalnych oraz do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych mających na celu nauczanie i wychowanie uczniów upośledzonych umysłowo, dotyczących przede wszystkim współżycia z ludźmi, przygotowania do pracy zawodowej, odpowiedniego korzystania z czasu wolnego, itp. Jest to więc doskonalenie braków wynikających bezpośrednio z upośledzenia umysłowego, mających wpływ na funkcjonowanie ucznia jako jednostki w społeczeństwie.
Gimnastyka korekcyjna ma na celu korekcję określonych wad postawy, zatem uprawnienia z zakresu oligofrenopedagogiki nie mają tu żadnego zastosowania.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy dyrektor powinien udzielić urlopu szkoleniowego z tytułu podnoszenia kwalifikacji zawodowych nauczycielowi, który samodzielnie zdecydował się na podjęcie dodatkowej nauki i rozpoczął studia podyplomowe?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy można zatrudnić w publicznej szkole podstawowej nauczyciela na umowę zlecenie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka w związku z ciążą od 17 maja 2021 r. przebywała na zwolnieniu lekarskim. Urodziła 3 sierpnia 2021 r. i z dniem porodu przeszła na urlop macierzyński. Kiedy powinna wrócić do pracy uwzględniając wszystkie urlopy od czasu zwolnienia lekarskiego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy okres służby wojskowej zawsze podlega wliczeniu do stażu pracy, od którego zależy dodatek za wysługę lat ? Pracownik przedstawił zaświadczenie, że w okresie od dnia 05.03.1997r do dnia 26.05.2002r pełnił zasadniczą służbę wojskową i nadterminową służbę wojskową. W szkole został zatrudniony jako konserwator od dnia 01.06.2015r. (na okres próbny) do 31.08.2015r.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Woźna jest zatrudniona w placówce na cały etat, na czas nieokreślony. Ma również kwalifikacje (licencjat z przygotowaniem pedagogicznym) do pracy jako nauczyciel. Czy mogę zawrzeć z nią porozumienie zmieniające warunki pracy i płac i zatrudnić ją na pół etatu jako woźna i pół etatu jako nauczyciel na czas określony? Zmiana wynika z potrzeb placówki. Jest to osoba , która pracuje od 2016 r. jako woźna i do dziś nie nabyła prawa dodatku stażowego na tym stanowisku. Natomiast jako nauczyciel wlicza się jej dodatek stażowy 3% czy dopiero po przepracowaniu jako nauczyciel? Czy zatrudniona osoba jako nauczyciel na pół etatu może rozpocząć staż? Czy mogę prosić o wzór dokumentu takiego porozumienia i podstawy prawne takiego zatrudnienia (2 umowy z 1 pracodawcą)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe