Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka ma dziecko niepełnosprawne nad którym opiekę sprawuje mąż (nie pracuje). Czy nauczycielce należą się dwa dni na opiekę nad dzieckiem (art. 188) nad dwójką pozostałych dzieci? Czy w takim przypadku z tej opieki korzysta tylko mąż?
Dwa dni opieki nad dzieckiem przysługują nauczycielce bez względu na to, że mąż nie pracuje (mąż nie korzysta ze zwolnienia z art. 188, gdyż dotyczy ono tylko osób zatrudnionych). Nie ma też znaczenia ilość posiadanych dzieci, lecz fakt, że przynajmniej jedno z nich jest w wieku do 14 lat (bez względu na liczbę dzieci przysługują tylko 2 dni zwolnienia).
Art. 188 kodeksu pracy stanowi, że pracownikowi wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy w wymiarze 16 godzin albo 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dyrektor obecnej szkoły pełni swoją funkcję do 31.08.2018 r. Nowe umowy o pracę z pracownikami należy podpisać z dniem 31.08.2018 r. Kto powinien podpisać te umowy jeżeli nowy dyrektor został powołany od 01.09.2018 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Zatrudniamy nauczyciela , który ma zawieszone świadczenie kompensacyjne jesteśmy drugim miejscem pracy - nasze pytanie brzmi w jakiej wysokości należy się wypłacać wysługę
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielowi mianowanemu zatrudnionemu w pełnym wymiarze czasu pracy na stanowisku nauczyciela informatyki z dniem 31.05.2018 wręczono ograniczenie etatu do 1/2 z braku ilości godzin. W okresie wypowiedzenie ilość uczniów w klasach informatycznych się zwiększyła i powstał podział na grupy zajęć z informatyki, a tym samym zwiększenie ilości godzin, która pozwala zatrudnić nauczyciela w pełnym wymiarze czasu pracy. Dyrektor chce cofnąć wręczone wypowiedzenie. Jak zrobić to skutecznie i zgodnie z obowiązującym prawem?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracownikowi niepedagogicznemu, który idzie na urlop wypoczynkowy zgodnie z planem urlopu trzeba wypisywać tzw. kartę urlopową?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu na podstawie art. 15 ust. 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe należy się dzień wolny 15 października (dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych), czy powinien na ten dzień wziąć urlop?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe