Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka - katechetka przebywa na urlopie wychowawczym do 31 lipca 2017r. Jest zatrudniona przez mianowanie. Brakuje godzin katechezy do września dla niej. Proboszcz zapewnia, że wystąpi do biskupa o cofnięcie misji i to się przeciąga. Czy mam w arkuszu umieścić katechetkę z 0,31 etatu. Pozostali katecheci po pełnym etacie, a księdzu wikaremu 0,51 etatu. Po otrzymaniu cofnięcia misji usunę z arkusza przed wrześniem i zmienię przydział. Zwalniając katechetkę jaka powinna otrzymać odprawę - czy trzymiesięczną?
Zgodnie z art. 1868 § 1 pkt. 1 kodeksu pracy, pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego - do dnia zakończenia tego urlopu.
W opisanym przypadku nauczycielce należy zapewnić pełny etat w projekcie organizacyjnym a innemu katechecie obniżyć wymiar godzin. Nauczycielka jest w okresie ochrony przed zwolnieniem, zatrudniona przez mianowanie, a godziny religii są. W sytuacji, gdy zostanie cofnięta misja, będzie można ją zwolnić na podstawie art. 23 ust. 1 pkt. 6 Karty Nauczyciela.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w świetle rozporządzenia z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie kwalifikacji, nauczyciel, który ukończył studia magisterskie z języka obcego a następnie studia podyplomowe w zakresie kształcenia zintegrowanego (2001 r.), posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolu?
- Dyrektor ma powołanie od 01.09.2013 do 30.06.2015r. i tak została sporządzona umowa o pracę. Co z urlopem wypoczynkowym? Czy należy wypłacić ekwiwalent pieniężny za urlop? Czy przedłużyć umowę do 31.08.2015 ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Gimnazja przekształciły się w szkoły podstawowe. Moje pytanie brzmi: Czy powinno się zawrzeć nowe porozumienie z dyrektorem szkoły macierzystej ?
- Z dniem 1 września b.r. chcę podpisać umowę o pracę z nauczycielką, której zatrudnienie będzie w Zespole Placówek Oświatowych. Osoba ta otrzymała następujące godziny w przydziale: 12,5/25 jako nauczyciel wspomagający w przedszkolu i 10/18 godzin rewalidacyjno - wychowawczych w oddziale gimnazjalnym (etat uśredniony). Pytanie brzmi: czy wypisując rodzaj umówionej pracy na umowie nie będzie błędem jak napiszę tylko nauczyciel? a nie nauczyciel 10/18 oraz nauczyciel wspomagający 12,5/25?, czy powinnam na umowie wyszczególnić z czego wynika etat uśredniony, i że godziny są w oddziale gimnazjalnym i przedszkolu? Nadmieniam, iż informację tę mam w arkuszu organizacyjnym szkoły.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel od 01.09.2016 r. do 30.06.2017 przebywał na urlopie bezpłatym, następnie były wakacje od 1.09.2017 r. do 30.06.2018 r. znowu przebywa na urlopie bezpłatnym. Czy należy się mu „13” za 2017 r.?
Zatrudnienie trwało lecz nauczyciel nie pracował efektywnie.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe