Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka jest zatrudniona w pierwszej szkole w wymiarze 18/18 – jest to podstawowe miejsce pracy, a w drugiej szkole w wymiarze 4/18 – i jest to jej dodatkowe miejsce pracy. Od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2022 r. w podstawowym miejscu pracy nauczycielka złożyła wniosek o urlop dla poratowania zdrowia. Nauczycielka w dodatkowym miejscu pracy złożyła wniosek o urlop wychowawczy (do którego ma uprawnienia). Czy powinna złożyć wniosek o urlop bezpłatny (żeby nie stracić uprawnień do urlopu dla poratowania zdrowia)?
Nauczycielka może skorzystać z urlopu wychowawczego. Na podstawie art. 73 ust. 7 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 ze zm.), w okresie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia nauczyciel nie może nawiązać stosunku pracy lub podjąć innej działalności zarobkowej, ponieważ w takim przypadku dyrektor szkoły odwołuje nauczyciela z urlopu, określając termin, w którym nauczyciel obowiązany jest do powrotu do pracy. Urlop wychowawczy nie jest działalnością zarobkową, ponieważ nauczyciel nie otrzymuje wynagrodzenia za pracę ani żadnego zasiłku.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy do okresu zatrudnienia przy obliczaniu terminu wypłaty nagrody jubileuszowej wlicza się zatrudnienie w innym zakładzie do nadal. Chodzi o sytuację, że pracownik zatrudniony w Naszym zakładzie od 2009 roku w innym zakładzie pracuje od 2000 do nadal i nie ma świadectwa pracy bo umowa trwa nadal. Jeżeli się wlicza taki okres to jakie dokumenty wystarczą do zaliczenia - wystarczy umowa o pracę z tamtym zakładem pracy i zaświadczenie o zatrudnieniu do chwili obecnej.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który nabył prawo do emerytury z KN atr. 88, może przejść na tą emeryturę po przekształceniu szkoły publicznej na niepubliczną i po przepracowaniu w niej jeszcze np. 1 roku?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry, mam pytanie odnośnie badań kontrolnych nauczyciela. Jeśli nauczyciel pracuje jednoczesnie w kilku szkołach, skierowanie na badania wystawia podstawowe miejsce pracy? Czy kazde miejsce musi wystawic skierowanie na badania kontrolne?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nad działaniami ZFŚS powinna czuwać Komisja Socjalna? Czy zachodzi konieczność jej powołania w szkole podstawowej, która zatrudnia niewielu pracowników ( do 15 osób)? Jakie dokumenty powinny jej pracę regulować?
- Czy nauczycielkę wracającą z urlopu macierzyńskiego należy skierować na badania z zakresu medycyny pracy, mimo że poprzednio wydane zaświadczenie jest ważne do 31.08.2012 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe